Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit várhatok el a 2év 10...

Mennyit várhatok el a 2év 10 hós fiamtól tanulás szempontjából? A színek elsorolását már kéne tudnia?

Figyelt kérdés

Tegnap próbáltam vele gyakorolni a színeket ugy hogy mutattam neki valamit a könyvében és megkérdeztem milyen színű ő azt mondta nem tudja és megmondtam neki utána visszakérdeztem ugyan arra hogy na akkor ez milyen színű és megint azt mondta nem tudja... De ha megkérdeztem hol lát pl piros színt akkor így már megmutatta helyesen.Én csináltam valamit rosszul?Vagy egyáltalán mikortól "kell" tudnia elmondani mi milyen színű?Mindent megmutat akár mit kérdezek jól válaszol csak a színekkel van "gondunk"

Tudnátok tanácsot adni hogyan csináljam a tanítását?


2011. júl. 20. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, nem jó dolog a gyerek idomítás. A mindennapi beszélgetéseitekből többet tanul mint hogy leülteted és trenírozod a pirosra.

Kockázz vele, és mondd neki: add oda az építőkockát, azt a pirosat! Előbb megérti mi az hogy piros, mintha leülsz vele szembe, és ismételgeted neki aztán meg vizsgáltatod.

Hozd ide anya kék táskáját! Húzd fel a barna szandidat! Hol van a sárga labdád?

Így, játékosan jobban fogja érdekelni és többet is tanul belőle mint a trenírozásból.

2011. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

ez így nem jó, ahogy az első is írja...ugyanaz, mint amikor a gyereknek direktbe mondják, hogy meséld el apának/mamának, azt amikor stb. majd ha kedve lesz elmondja úgyis. a legtöbbet úgy tanul agyerek, ha játékosan tanítod neki, pl. építőzésnél, hol a piros kocka/henger stb, nem látom...te látod? tehát ne olyat kérdezz tőle, amit te tudsz, mert arra minek válazoljon. meg azért ez nem egy iskola, ahol feleltetésnek kéne lennie. mindenben így kell, hozd ide nekem légyszíves azt a kék könyvet stb.

és nyugi, még nincs elkésve akkor sem, ha bizonytalan, majd kialakul. nincs olyan felnőtt aki ne tudná a színeket (sőt 10 éves sem). amúgy a fiúknak ált. rosszabb a színlátásuk, persze ez csak átlag, lehet a te kisfiad majd salvador dalí lesz ha megnő, ezt még abszolút nem lehet most tudni.

2011. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért nem úgy kell elképzelni hogy gondoltátok próbáltam játékosabban előadni mindezt a könyvekben... De van formabedobós kockája is és az is színes és azzal is csináltuk hogy látsz valahol kék csillagot igen megtalálta és azt rakta bele a kockába csak még nem minden szín megy neki persze tudom gyakorolni kell és majd menni fog csak azért érdekelt másnak mik a tapasztalatai .Nem mereven csinálom csak nem akartam ennyire elaprózni a kérdést.Így jó ahogy írtam?
2011. júl. 20. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen max azt várhatod el, hogy tudja vannak színek és tudja magát a fogalmat. (tegnap hallottam egyik mesében, jó lenne a kutyakaja sárga ízben-és mondta a riporter de a sárga az egy szín- remélem érted mire gondolok)Tehát ha megkérdezed ez milyen színű? Azt mondja mondjuk zöld, holott egyébként piros az a dolog.

A színeket szerintem még korai tudnia, pontosan megnevezni.

Illetve, de még ehhez is fiatal, ha kockákat kiteszel, tudja csoportosítani színek szerint. Tehát a pirosakat külön, a zöldeket külön, de pontosan a szín megnevezését még nem.

2011. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyetértek.

Nem kell tanítani, esetleg még annyit tudok mondani, hogyha beszélsz hozzá, akkor sződd bele a színeket: pl. a sárga pohárba öntöttem neked vizet, rádadom a piros pólódat stb.

2011. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen így is csinálom hogy mondom neki nézd ott a lila lufi a maci kezébe .... csak hogy a színekből se legyen sok a mondatban :-) Akkor örülök a korához megfelelő a tudása :-)

Köszi a válaszokat mindenkinek!

2011. júl. 20. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!