Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan célozgat az óvónő...

Jogosan célozgat az óvónő arra, hogy vigyem el mozgékony kisfiamat speciális óvodába, amennyiben a nevelési tanácsadó szerint csak életkori sajátosság a mozgás nála?

Figyelt kérdés

Miért lenne neki jó,ha kiveszem a megszokott közösségből?

Egyáltalán ,ha nem diagnosztizálták,hogy hiperaktív ,akkor bevennék egy ilyen oviba?


2011. júl. 21. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd ki csak azért, mert az óvónő ezt mondta. Ha nincs hiperaktívnak vagy bármi másnak nyílvánítva, akkor csak szimplán energikusabb, mozgékonyabb mint a többi. Esetleg nevelési tanácsadóhoz elviheted, de én nem venném ki a megszokott környezetből csak azért, mert vele egy kicsit többet kell foglalkozni és ez az óvónőknek nem tettszik.
2011. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Én meg pont ezért kivenném, mert nem jó ennyi idősen beállítódni problémás, rossz gyereknek.

Ha ezt javasolja az óvónő, két okból megfontolnám,

1. mert jó óvónő, aki érti a szakmáját és igaza van, speciális intézmény kell neki, hogy 10 éves korára, iskola felső tagozatára ne legyen hátrányban.


Az én ismeretségi körömben, komoly iskolai gondokkal küzdő gyerekek szüleinek kivétel nélkül óvónő 3 évesen jelezte a szülőknek, hogy baj van. Csak ment a szöveg, hülye az óvónő, meg terhére van a gyerek stb És kiderült, sajnos már későn, hogy nem is mondott hülyeséget. Úgyhogy mindenképp leülnék beszélgetni az óvónővel.


2, hülye az óvónő és terhére van a gyerek. Akkor meg ezért venném ki, mert egy életre tönkre tehet egy gyereket egy utálkozó óvó néni, tanító néni. Oké, törvény adta jogod, hogy megnehezítsd az óvó nő életét max 4 évre. Te szívesen eltöltenél napi 8 órát, hetei 5 alkalommal, olyan emberrel, aki nem szívlel?

Jól mutatják a statisztikák, hogy nem megfelelő pedagógusok, érdeklődő, okos gyerekeket löknek ki az partvonalra. Akárcsak a nemzetközi felmérések 7 évesek elsők között vannak, a 14 évesek meg 25 országból 23. helyen. Egyértelmű, hogy a két életkor között történik valami, ami ennyire félreviszi a gyerekeket és ezek a rossz pedagógusok.


Én első körben elbeszélgetnék az óvónővel, hol látja a problémát, milyen megoldást tudna, beszélnék az óvódavezetővel, nincs e másik csoport esetleg. Vagy keresnék, ha nem is speciális, de egy másik óvódát. Ezek után nem hagynám ott a gyerekemet, mert óvónővel nem szúrok ki, de a gyerekkel mindenképp.

2011. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nem vinném el... mivel még a nevelési sem mondta, ohgy esetleg szüksége lenne rá. az óvónő szimplán nem akar mozgékony gyerekkel foglakozni a csoportban ahol másk 25 van. Oldja meg az óvónő.
2011. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Soha nem voltam az a mindentől féltő, óvó típusú anyuka, de saját tapasztalatból, ha ilyenekre célozgatna az óvónő mint a sicc venném ki a gyerekemet.
2011. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!