Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én nem tudok digitális...

Csak én nem tudok digitális lázmérővel jól hőt mérni hónaljban gyereknek?

Figyelt kérdés

Felnőttként nekem sem pontos. Ti megbíztok az eredményben?

Összehasonlítottátok már popsiban mért hővel (persze gyereknél).

Ha van tuti jól bevált digi mérőtök, milyen márka?


2011. júl. 21. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem Thermoval Rapid van, semmi bajom vele. Pici baba korában popsiban mértem, most hónaljban. De szájban is lehet. Kevesebbet mutat, mint a higanyos hőmérő, de ha mindig ugyanazt használod, ez nem okoz gondot. Nem próbáltam, de állítólag 0,3 - 0,5 C a különbség hónalj és popó között. Tanács: tedd a hónaljba, hátul győződj meg róla, hogy kicsit se lóg ki a karja alól. Csak pár mp múlva kapcsold be, hogy rendesen átmelegedjen a mérőfej.
2011. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a digiket. Pedig volt jópár típus. De egyik sem volt pontos. Csipogott, aztán még 35 foknál sem járt még, vagy ha magas lázunk volt, akkor még épphogycsak hőemelkedést jelzett.

Én a higanyos/galliumos lázmérőre esküszök!


Vettem az Aldiban egy olyan digi homlok/fülhőnérőt, ami szintén olyan pontosan mér, mint a higanyos.

De van Omron fülmérőnk, ami méregdrága volta ellenére pontatlan, nem jó.

2011. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A digitális sehogy nem jó. Kétfélét is kipróbáltunk és maradtunk a régi jó higanyosnál.
2011. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A popsi hőjéből amúgy 0,5-öt le kell vonni.
2011. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs vele bajom.Többféle is van,egyformán mérnek.
2011. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy lázas gyerekkel indultam el a gyógyszertárakba lázmérőt keresni. Előtte megmértem higanyossal. Egyik márka sem mért pontosan.

Nekünk a digitális csak popsiban vált be.

Ha találtok egy jó márkát, engem is érdekelne...

2011. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi Avent digitálisat használunk, és van hozzá cumi lázmérő is. Mikor a cumisat használtuk, ellenőrzésképpen megnéztem a popsissal, és teljesen ugyanazt mutatta! És a popsisból meg nem kell levonni a fél fokot, mert direkt úgy van programozva! Ezt is leteszteltem, egy másik digivel úgy, hogy az egyik hónom alá egyiket raktam, a másikat meg a másik alá. És pont fél fok volt a különbség! Szóval nekem ez az Avent bevált!
2011. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom a márkáját, állatfej van a végén. Én úgy szoktam "meggyőződni" a pontosságáról, hogy ha valami gyanús, akkor 2-3x mérem egymás után nem sokkal, illetve magamnak is megmérem. Volt már olyan, hogy először mértem 37.1-et, utána mértem még egyszer 36.3, aztán miután furcsálltam, hogy egymás utáni méréseknél hogy jöhet ki két érték ennyi különbséggel, akkor harmadjára is, szintén 36.3 lett, így ezt tekintettem jónak. Egyébként arra mindig figyelek, hogy hónalj közepére tegyem a hőmérő végét és megkérem a lányom, hogy maradjon egy helyben, ne mocorogjon. De mondom, ha gyanús az eredmény, akkor újramérem. 3 éves kislány anyukája.
2011. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk először egy párszáz forintos digitális lázmérőnk volt, de az még nekem sem mutatott pontosat. Aztán vettem egy Omron márkájút ezer valamennyiért, ez szerintem megbízható. Igaz, nem hasonlítottam még össze semmivel, de mindig annyit mutat, amennyit én saccoltam tapintással. Én kb fél éves korától hónaljban mérem a fiam lázát, odaszorítom a karját a törzséhez, hogy ne mozduljon el, nem is ellenkezik. Szóval ez nekünk bevált.
2011. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mi digitális lázmérőnk használati utasítása azt írta, hogy hónaljban mérve csipogástól függetlenül 10 percig kell bent hagyni a lázmérőt. Azóta egyszer megnézem 6-7 perc után, visszarakom, és csak akkor fejezem be a mérést, ha kb egy perc alatt nem ment feljebb egy tizedet se.
2011. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!