Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistesónk érkezik! Hogyan...

Kistesónk érkezik! Hogyan tálaljam a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a kisfiam mire megjön a tesó. Már tudja, hogy a pocimba nő és milyen jó lesz majd vele játszania,de hogyan oldjuk meg, hogy ne legyen majd rá féltékeny. Arra gondoltam, hogy majd amibe csak tudom őt is bevonom a tesó körüli dolgokkal, mégis tartok tőle. Ti hogyan csináltátok?

Ja és még egy kérdés: attól is félek, hogy akaratlanul is összefogom hasonlítani őket. Ha egy nemüek akkor meg pláne! Mi 3 vagyunk lánytesók és anyukám szerint soha nem hasonlítgatott minket össze, de nem nagyon hiszem. Most ne értsétek félre nem rosszindulatú hasonlítgatásra gondolok csak pl: na sebaj még nem mászol,majd menni fog hajrá! (de a fejemben meg arra gondolk: bizony a bátyusnak már ilyenkor ment!). Ettől már most rossz érzésem van!


2011. júl. 25. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is jön akistesó, és már azért sem fogom őket összehasonlítgatni, mert az anyósom azzal jön, hogy "az ő fia már ennyi meg ennyi idősen tudta/csinálta" stb! Olyan visszatetsző! Ráadásul minden gyerek más. Természetre "tudásra" is. Van, aki már 11 hónaposan jár, a másik meg 14 hónapos korában kezdi.

A féltékenységet meg nem tudod kivédeni. Apa nagyon sokat foglalkozzon a naggyal, mikor megszületik a kicsi, hogy neked könnyebb legyen! Pici plüssöket is vehetsz neki(k), hogy egyiket a nagytesó adja a kicsinek, hogy megérkezett, a másikat meg a kicsi "adja" a nagynak. hogy

2011. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a plüss dolog nagyon aranyos ötlet. Ezt megtesszük biztosan! Köszi!

Szerintem is szörnyű ez az összhasonlítgatás, remélem megúszom!

2011. júl. 25. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, én is be szeretném vonni majd a teendőkbe a naygobbat, ha engedi. De nálunk már most van egy kis "féltékenység", mert nem igazán akarja pl. a pocim megsimogatni, meg ha igen, akkor is inkább finoman ütögetni szeretné :) De szoktam neki mondani, hogy pl. "mutasd meg hogy milyen ügyesen eszel egyedül, hogy majd a kis tesón is lássa , szóval hogy ő (lesz) a nagyobb , "okosabb" :)
2011. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:)) Igen ezzel én már most is próbálkozom, ha butáskodik, hogy neki kell példát mutatni. Tegnap azt mondta: de nem lát pólóba vagy! Ma pl. énekeltünk a tesónak és a fülét a pocakomra rakta (ami ugyan még nem gömbölyödik) és korgott a gyomrom. Megkérdezte mi ez volt? Én erre: a tesó megtapsolt,mert ügyesen énekelsz neki! Madarat lehetett volna vele fogatni, olyan boldog volt tőle! :))
2011. júl. 25. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 18 hónapos. Én 32 hetes vagyok. Ő valahogy a kezdetektől természetesnek veszi, h valaki lakik anya hasában. NAponta többször odajön, megpuszilja, simogatja.... vettem neki egy babát, ami sir, meg pisil meg öltöztetni lehet. Arra gondoltunk a férjemmel, hogy pár héttel a szülés előtt odaadnánk neki és akkor "tudatositanánk", hogy milyen lesz ha a kistesó nem a pocakban fog már lakni....
2011. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!