Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg a kisfiamnak...

Hogy tanítsam meg a kisfiamnak, hogy az utcán ne szaladjon el? 2,5 éves.

Figyelt kérdés

Kisfiammal ha elmegyünk sétálni, nem szereti, és nem is hagyja hogy a kezét fogjam. Egy ideig jön mellettem, aztán csak gondol egyet és elkezd szaladni, hiába kiabálok, semmi, meg sem hallja, ha szólok álljon meg, nem áll meg. Ilyenkor csak szaladok utána, amikor is látja, azt hiszi kergetem,fogócskázunk és még jobban szalad.

Mit csináljak ? Hogy tanítsam meg neki, hogy az utcán ne szaladjon el???

segítsetek!


2011. nov. 4. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene ráhagyni, hogy egyedül akar menni. Fogod a kezét, és kész. Eleinte ordítani fog, aztán majd ha látja, hogy nem megy vele semmire, abbahagyja. Ha visítozik, ne vitázz vele, ne magyarázkodj, ne szidd, csak fogd a kezét, és nyugodtan sétálj vele tovább. Inkább hisztizzen, minthogy a végén autó alá keveredjen! Ahhoz még kicsi, hogy észérvekkel meggyőzd.
2011. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha sietsz, ekkora babát érdemes babakocsiba tenni.
2011. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért tesz így, mármint hogy elszalad, mert neki ez egy játék. Magyarázd el neki szépen, hogy anya mellett kell sétálni, mert ha elszalad, akkor könnyen megsérülhet, és akkor menni kell doktor nénihez, fájni fog, stb. Viszont ha nem tartja be amit kérsz tőle, és elszaladna, akkor büntiből nem sétálhat egyedül, csak úgy ha fogod a kezét. Úgyis egyedül akar majd sétálni, és kérd meg szépen, tartsa meg amit mondtál neki, különben nincs egyedül séta. És ezt tartsd is be. Ha elszaladna, nem sétálhat tovább egyedül. Egy idő után be fogja látni, hogy nincs értelme elszaladni, és szépen melletted fog sétálni. Addigis sok türelmet és kitartást kívánok neked. :)
2011. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet.

Fogd a kezét és hisztizzen, ha akar, de meg kell tanulnia, hogy az utcán nem rohangászunk.

2011. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld játékosra venni a dolgot. TE javasold, hogy szaladj el pl. a kék kerítésig, nagy fáig és vissza. Örül, hogy feladatot kap, és jól el is fárad. Esetleg vigyétek a motorját és azzal közlekedjen.

Mi a "nagyommal" (3 éves) az autó márkákat nézegetjük, mostanában a közlekedési táblákat kérdezgeti, bár Ő alapból nyugodtabb gyerek, imád beszélgetni.

2011. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad ráhagyni, fogni kell a kezét. Ennyi.
2011. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fotucsok ***** válasza:
Nagyon nagyon nagyon sokszor el kell mondani magyarázni, és egyszer majd felfogja, de megmondom őszintén, hogy mikor az enyém ezt csinálta (miután elindult, legalább jó fél évig), a végén már (kb 2 éves volt) büntetés is volt, mert annyira nem akarta megtanulni. Pl előre mondtam neki, hogy ha nem áll meg, mikor szólok, be fog ülni a babakocsiba (persze legtöbbször nem is volt nálunk, így akkor mást kellett kitalálni). A lényeg, hogy volt olyan, hogy már csak azért vittem a sétához a babakocsit, hogy ha nem fogad szót bele teszem. Ezt be is tartottam, és egy idő után már elég volt annyit mondani, hogy jó, akkor választhatsz, szót fogadsz, vagy becsücsülsz. De akkor ez olyan kilátástalannak tűnt. Most 2,5 éves, de még néha mindig előfordul, bár már ritkán, és ha a járdán sétálunk, mindig megáll, ha szólok.
2011. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!