Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért történnek gyakran...

Miért történnek gyakran balesetek, amikor az apjával van a gyerek?

Figyelt kérdés
Érdekes módon, amikor velem van, csak elvétve történnek balesetek. Tegnap este, amikor az apja megfogta a gyereket, akkorát koppant a feje az ajtófélfában, hogy azt hittem elájulok. Tegnapelőtt este meg a 90 kilójával rálépett a meztelen kis lábára. 15 percig ordított, mint a sakál, azt hittem eltört a lába. Nagyon gyakoriak ezek az esetek. Persze ilyenkor apuka olyan ideges lesz - gondolom a bűntudat van a háttérben -, szerinte a gyerek hibája a baleset, és még rám is meg van sértődve, hogy én biztos őt hibáztatom. Tegnap csak annyit mondtam neki, hogy nagyon figyelmetlen vagy, azt hittem szétpukkad a méregtől, még kiabált is. Egyébként nagyon jó apuka, és jó férj, de néha már tényleg féltem a gyerek testi épségét mellette. Valamiért azt hiszi, hogy egy másfél éves gyerek már tud magára vigyázni. Én meg olyan mérges vagyok, hogy néha jól fejbe tudnám vágni a serpenyővel, aztán megkérdezném, hogy ez neked fájt-e barátom?.
2011. júl. 29. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

"Én meg olyan mérges vagyok, hogy néha jól fejbe tudnám vágni a serpenyővel, aztán megkérdezném, hogy ez neked fájt-e barátom?"

Miért, ő direkt bántja azt a gyereket???

2011. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmetlen,ennyi. A pasik egyszerre csak egy dologra dtudnak figyelno,ergo ha ő valami mást csinál,vagy csak valamin gondolkodik,nem fogja észrevenni hogy a lába alatt van a gyerek. Ez elég kiakasztó hogy a végén még ő kiabál veled....az enyém is valami ilyemi,ha megbánt,én kérek bocsánatot. Mondd meg neki hogy FIGYELJEN a gyerekre,meg egy kicsit figyelj te is helyette ha a közelben vagy,jobbat nem tudok tanácsolni.
2011. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Nyilván nem direkt bántja a gyereket. Csak borzasztóan idegesít, hogy a férfiak ilyen figyelmetlenek, és nem ismerik fel a veszélyhelyzetet. Az meg beteszi a kaput, hogy még neki áll feljebb.
2011. júl. 29. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:
igen ez nálunk is igy van.amióta izgő-mozgó rohangáló egyhelyben meg nem álló azóta vele sokkal több baleset éri.pedig nem csinál mást nem tereli el a figyelmét és mégis.amikor múltkor leesett valahonann és 1 óráig orditott akkor mondtam neki hogy ne magából induljon ki,ez egy gyerek aki másodpercek töredéke alatt képes a helyváltoztatásra,és bármennyire is okos,nem lehet bízni benne,százszor jobban kell figyelni.Viszont tény az anyának meg van az a hatodik érzéke amivel már szeriten előre látja milyen baleset éri őt és megelőzi,persze nem tudatosan,de megelőzi.nálunk a nagymamával,nagypapával ugyanez a helyzet,ezért gondolom ezt.Igy amikor sétálni mennek,mindig mondom,hogy épségben kérem vissza,és 6 szeme rajta,6 keze meg melette legyen.
2011. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos a férfiak nem annyira aggódósak, és talán emiatt nem figyelnek annyira. Az én lányom nem egy sírós baba, de a páromnak múltkor sikerült megríkatnia szegényt, ugyanis le akarta tolni a babakocsit a járdáról, de valahogy nem jött össze és nagyot koppant az úttesten. Én nem szóltam neki miatta, mert láttam hogy neki is bűntudata van, főleg hogy sírt a pici lány.
2011. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!