Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 21 hónapos, és nem...

Kisfiam 21 hónapos, és nem tudok neki mesét olvasni, mert ellapozza nem érdekli kiveszi a kezemből stb. Vajon más hasonló korú gyereknél is előfordul az ilyesmi?

Figyelt kérdés
Vajon mikor jön el az az idő amikor már érdekelni fogja? Ez kisbaba kora óta így van. Illetve főképp mióta tud járni, mert azóta leültetni bármilyen játék mellé, hát max 5 perc és rohan is tovább. A kinti játékot élvezi főleg, ha motorozhat, homokozik, bár azt sem sokáig, minden olyan játék jöhet ahol jöhet mehet. Ez normális az ilyen korú gyermekeknél? Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 2. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Normális, szerintem.

Az én fiam kb 4-5 évesen hallgatott végig mesét.

És hallottam egy riportot, ahol egy apuka beszélt, nálunk fontos volt a meseolvasás és ő Lázár Ervin meséjét emelte ki, hogy miután neki nagy kedvence próbálkozott, próbálkozott és a 8 éves fiának kedvence most 8 évesen.

Illetve a kicsinek 5 évesen, mert ő szokja a nagyobb után.


Úgyhogy ez nem így van, olvassunk a gyereknek mert az jó és hasznos... Próbálkozunk és majd egyszer megérik rá. De ezt nem tudod befolyásolni. Mint ahogy egyébként a TV nézést sem, a nagyobbat odakötni sem lehet elé, a kicsi mást sem csinálna egész nap, csak tévézne.

2011. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ez még jó pár évig így lesz. Elég természetes. Játékokat sajna nem tudok. :(
2011. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden kisgyerek más és más.Az én kisfiam 2 éves és pl ő ritkán lapoz elöre a könyvben.Szereti végig hallgatni a meséket.Elösször a Boribonnal kezdtük most a Bogyó és Babocát olvassuk.A hosszabb mesét olvasok neki inkább elszalad egy idő utánn.Nem kapkodos nyugodt kisgyerek viszont verekedös.Ismerösöm kisfia olyan kaliberü lehet mint a te kisfiad ,nyugtalan izgö mozgó de nem verekedös.Ne agodj szerintem.
2011. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszömöm mindenki válaszát. :)

Igen, izgő mozgó és valóban nem verekedős, remélem nem is lesz az. :)

2011. aug. 2. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:

nálunk is így volt, és kb 2 éves korára jutottunk el a mese olvasáshoz, mert addig ő is ezt csinálta

azóta viszont minden lefekvés előtt olvasnom kell neki délben este, el sem tudna már aludni enélkül

szóval már nem kell sokáig várni ! :)

2011. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

esetleg próbálkozz olyan mesekönyvvel, amit már a TV-ből vagy DVD-ről ismer és szereti

mi így voltunk a Bogyó és Babócával, először a tv-ben látta, és nagyon megszerette, utána jött a könyv

2011. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Uolsónak: De jó, remélem ez nálunk is így lesz, én is nagyon szívesen olvasnék már neki lefekvés elalvás előtt. És köszi az ötletet, nálunk most a chuggingtonos vonatos mese dóra a felfedező fifi virágoskertje... ezek a slágerek. Bár micimackót is szereti, abból van is könyvünk de ettől függetlenül nem engedi olvasni. Míg el nem indult rengeteget nézett mesekönyvet, együtt is, az összeset átnézte naponta többször is, bár olvasni akkor se hagyott, hát... biztos változik majd ez is előbb-utóbb.:) De egyébként meg értelmes okos kisfiú nagyon. :)

És a Te Fiad mivel játszik el szívesen?

2011. aug. 3. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

utolsó vagyok

nálunk is ugyanígy volt, amíg nagyon pici volt állandóan nézegettük a könyveket, de a szöveg nem érdekelte, aztán leszokott róla egy időre, most pedig olvasom neki a meséket

Mostanában az autók lettek a mindenei, azokat tologatja egész nap, meg van egy szerelőállványa és "szerel", ha kint vagyunk, akkor meg a kismotor a minden. Meg egy időben rengeteget játszott a kalapálós játékkal [link] ha nincs ilyenetek, nagyon ajánlom, meg még a szeletelős fa gyümölcsöket.

2011. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!