Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rövidesen kezdem letölteni...

Ha rövidesen kezdem letölteni a GYED alatt öszegyűlt szabijaimat, akkor rám már az új szabályozás érvényes és kevesebb szabadság jár csak meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A felhalmozott szabikra nem vonatkozik még.Én szeptembertől leszek szabin,és az összes felhalmozott szabimat megkapom.
2011. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kikre érvényes az új szabály?
2011. aug. 4. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegnap világosítottak fel, hogy nem veszik el a szabi felét, csak a munkáltató rendelkezik vele.
2011. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) kérdezz rá olyantól aki valóban ért hozzá, mert ezen a fórumon kicsi az esély hogy hiteles választ kapsz. én is csak hallottam, olyantól aki állítólag tudja. na puff neki...
2011. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szabik 2/3-val idáig is a munkáltató rendelkezett...
2011. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a módosítás elméletileg szeptember 1-től lép életbe, tehát azokra vonatkozik, akik szeptember 1 után kezdik felhalmozni a szabikat.


Ha te már felhalmoztad, vagyis már pl. második éve vagy gyeden, akkor rád nem érvényes.


És nem veszik el a felét, csak durván az egy harmadát. Ugyanis régen a tgyás idejére (nagyjából 5 és fél hónap), és a gyed első évére járt szabi.

Az új szabályozás meghagyja a tgyás idejére járó szabit, és a gyed idejére járónak a felét veszi el. Így közel másfél évnyi szabi helyett közel egy évnyi lesz.

2011. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!