Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a 2 éves...

Mit tegyek, ha a 2 éves kisfiam nem mindig eszik? Mindig zöldséget meg gyümölcsöt eszik! Tudom, hogy ez jó, mert sok vitamin van bennük, de néha nem kellene húst, főzeléket ennie? A kenyeret sem eszi meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Örülj,hogy ennyit is eszik. Az enyém nem hajlandó se zöldséget, se gyümölcsöt a szájába venni. Most éppen csak és kizárólag a csokis fornettit eszi meg + reggel kakaót iszik. Nagyon ritkán megkíván egy kis szalámit.

Volt egy időszak, amikor csak levest evett. A doki azt mondta,nem baj, annyit eszik ami neki kell. Én már túl vagyok az aggódáson. (néha azért a mi kajánkból 1-1 falat lecsúszik neki)

Szóval úgy sem tudsz mit tenni,ha nem akar enni, nem fog.

2011. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a lányom ugyanez!

van egy pár étel, amiben megeszi a húst: pl. rakott kel. szóval a darált húsos ételekből ált. eszik.

ő már 2,5 éves, és mondja is, hogy nem szereti a húst.

ez látszott már a hozzátáplálásnál is, ami húsos volt, nem ette meg.

kéne enni, de ha nem szereti, nem erőltetem. próbálkozok, nha azért lecsúszik egy pár falat.

ő sem eszik igazán kenyeret sem.

néha kiflit, de azt is csak ritkán

főzelékeket a lányom eszik.

2011. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányom 23 hónapos, ő viszont ha tehetné reggel-délben-este húst enne! Ha kérdezem mit szeretne enni, azt mondja: Húst! :-D

Szerintem örülj, hogy ennyire zöldségevő! Amúgy jó húsban van? A kenyér: próbálj esetleg te sütni vmi fini péksütit, ami tartalmas és leves után elég.

Ha meg megy bölcsibe, akkor meg csak változik az izlése! :-)

2011. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!