Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kislánynak is van fehéres,...

Más kislánynak is van fehéres, túrószerű folyása?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányom rengeteg húgyúti fertőzésen van túl, nefrológiára járunk gondozásra. Az orvos szerint ilyen fehéres folyása mindenkinek van, szerintem kétévesen azért nem valószínű. Inkább a sok antibiotikum tehette tönkre a nyálkahártyáját? Ha nem törlöm ki (kb hetente) betadinos vízzel, akkor bepirosodik a nunija.

Mint a fentiekből kiderült, már említettem a dolgot szakorvosnak, azt mondta, ki kell tisztítani és nem lesz baj. Nem is volt azóta gond vele, de az érdekelne, vajon más kislánynak is van-e hasonló váladékozása, vagy ez a betegségek, illetve a kezelések következménye?


2011. aug. 5. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, enyém is 2,5 éves múlt, de még soha nem láttam a bugyiján semmilyen foltot, se folyást, semmit. Úgyhogy inkább valószínű lehet, hogy a betegség, vagy a kezelés miatt lehet.
2011. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom is ennyi idős.Kb.3 hete láttam először a bugyiján este(fürdéskor) egy kis foltot.Kérdeztem Anyumat,hogy mitől lehet,azt mondta hogy ha csak egy alkalommal fordult elő,azzal nem kell foglalkozni,előfordul.Nála azóta sem volt.

2011. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom másfél éves, eddig kb. 2-3x volt ilyen váladékozás, de bepirosodás vagy más panasz nem. Szerintem vidd el másik orvoshoz is, mert ez nem tűnik természetesnek!
2011. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem természetes, a sok antibiotikum tönkretehette a flóráját. Ahogy leírtad, nekem gombás fertőzésnek tűnik. Mindenképpen elvinném orvoshoz, talán gyermek nőgyógyászhoz.
2011. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hagy foltot a bugyiján, csak a nagyajkak közt ül meg. Már két nefrológus gyermekgyógyászt is megkérdeztem, de lehet, hogy elviszem gyereknőgyógyászhoz. Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 5. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kitisztítottad a punciját, és nem jött vissza a folyás, és más tünete sincs, akkor talán normális.
2011. aug. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, akkor mindig Canestennel kezeltük. A pisi csípte ki, mert nem töröltem szárazra, és bepállott.
2011. aug. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tanulságul leírom, mi lett a dologból. Mindenekelőtt leszögezem, hogy rosszul fejeztem ki magam, nem folyásról van szó, hanem váladékról.

Voltunk gyereknőgyógyásznál. Mindenkinek, akinek hasonló kételye van, tudom ajánlani, hogy tegye ugyanezt, a Péterfy gyereknőgy. ambulanciáján voltunk, végtelenül kedvesek voltak, a gyereket a világon semmi trauma nem érte, egy cseppet se kámpicsorodott el egy fél pillanatra se, és nem is kellett várni. Időpont, beutaló nem kell, rendelési idő a honlapon megtalálható. Részletesen kikérdezett a doktornő, utána kívülről megnézte a nunit, nem piszkált "bele". Egy lámpával odavilágított, mert amúgy a helyiségben hangulatvilágítás van, gondolom, az intimitás megőrzése miatt.

Szóval ez a zsíros, túrószerű váladék nem folyás, nem hüvelyi eredetű, hanem a nyálkahártán termelődik. Teljesen normális, nem az antibiotikumok miatt van. Ha felgyülemlik, le kell törölni egyszerű napraforgóolajjal vagy bármilyen tiszta olajjal fürdés előtt. Ha nem töröljük le, megtelepenek benne a baktériumok (nem gombák, a gombák a gyerekek szeméremtestének a nyálkahártáján nem élnek meg, más kérdés, hogy a bőrükön például igen), ettől pirosodik be a bőr.

A folyás, ami a bugyin látható foltként jelentkezik (nálunk ilyen sose volt), egyértelműen kóros, hüvelyi eredetű, ilyen esetben mindenképp gyereknőgyógyászhoz kell menni.

Ezeket mondta az orvos.

2011. szept. 9. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!