Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek ilyen (hasonló...

Vennétek ilyen (hasonló magasságú) gyerekágyat 2 éves szülinapjára?

Figyelt kérdés
17 hónapos kora óta rács nélkül alszik az ágyán, matraccal előtte, de még sosem gurult le (leesésgátló sincs) Praktikussági okokból szeretnék valami ilyesmi megoldást, vagy még szóba jöhetne a két ágyas (mert kistesót is tervezünk, majd belenőne a kicsi is) de itt azt írják, hogy 6 éves kor alatt nem ajánlják az ilyen magas ágyakat. Emeleteset (magasabbat) nem szeretnék, mert panelban nem egészséges nagyon fent aludni. Szerintetek?
2011. aug. 6. 22:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A link :o)

[link]

2011. aug. 6. 22:54
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még hagynám a kiságyban, ha elfér. Később talán vennék ilyen ágyat. Mondjuk mi rendes emeletes ágyat vettünk anno, amit később szétszedtünk -amikor már volt hely :)
2011. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Személyesen kellene látni. Szerintem 2 évesen kicsi még az ilyen ágyhoz. Nekem a lépcső nem tetszik, tehát, hogy elég nagy, vagy hogy is mondjam. Szóval szerintem a 2 éves kisfiam nem tudna lemászni róla. Fel talán menne, de le nem hiszem. Ha van lehetőségetek, próbáljátok ki személyesen valahol, vagy nézzetek hasonlót, aminek normális lépcsője van, ahol fel-le biztonságosan tud közlekedni egy kicsi is. Egyébként szerintem praktikus és jól néz ki, de kicsit később, de a 6 évet kicsit túlzásnak érzem.
2011. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2 éves kislányom van. Ő éjjel százszor megfordul, sokszor hallom, hogy a rácsoknak "csapódik". Én emiatt neki biztosan nem vennék ilyen ágyat. (Egyébként nagyon tetszik.)

Még mindig rácsosban alszik, szívesen fekszik bele, még nem is akarjuk lecserélni. Tetőtériek a hálószobák, így főleg nyugodtan vagyok, hogy nem tud kiszállni az ágyból és lépcső felé botorkálni. (Habár rács ott is van, de akkor is...)

Én várnék még kicsit egy ilyennel a helyetekben.

2011. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ugyan még csak 17 hónapos, de gyakran felül az ágyban éjjel ha felébred és elindul valamerre,ezért én nem vennék neki még ilyen ágyat legalább 4 éves koráig.

A te gyermekedet te ismered. Vannak teljesen nyugodtan alvó gyerekek. Az már más kérdés, hogy ha le kell másznia félálomban mert mondjuk pisilnie kell menni, mennyire tudná ezt esés nélkül kivitelezni.

2011. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kicsi hozzá.

Arra is gondolni kell, hogy hamarosan szobatisztaságot tanul, amikor gyorsan el kell jutni a WC-re, és szerintem a lemászó része nem biztonságos túlzottan. Ja és oldalra védő mindenképpen kéne rá (leesésgátló).

Egyébként nagyon szép!

2011. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha nem esik le akkor simán


nekem a gyereke 3.5 évesen kaptak galéria ágyat ami sokkal magasabb soha nem estek le

nekünk is kicsi volt a hely ezért nagyon jó volt ha a játékok ruhák elférnek alatta

2011. aug. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem szokott leesni, szerintem nyugodtan. Ez nem életkorfüggő, hanem gyerekfüggő. Az én háromévesem még a leesésgátlón is képes átfordulni, neki nem merném, de egy nyugodtan alvó babának miért ne? Esetleg vegyetek hozzá a biztonság kedvéért egy ágy oldalára szerelhető magasítót, amit később levehettek. Nem túl drága és ha tesót is terveztek, lesz még, akinek jól jöhet később. :-)
2011. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, igazatok van, az önálló járkálásra éjjel nem gondoltam (mert még nem járkál, de járkálhat később) és valóval magasnak tűnik ez a lépcső. Igazából olyasmit néztem, amit tényleg lépcső lépcsős, tehát nem létrás, de azt is látni kell. Csak azért szeretnénk új ágyat neki (egyébként a mostani is átalakítható, nagy ágy 70*140-es, tehát nem szűkölködik :o)) mert majd ez lesz a kistesóé, bár még nincs is útban, másrészt talán azzal el tudnánk kezdeni azt, hogy új ágy, ő már nagyfiú, és ne kelljen már (sokszor mindkettőnknek a párommal) a szobában lennie elalváskor. De akkor még meggondoljuk, lehet, hogy csak valami falvédőt kap, és ezt az ágyat rendesen átszereljük heverővé, aztán majd ha tényleg jön a tesó, akkor gondolkodunk valamin. Esetleg valami bővíthető garnitúrán, hogy előbb ő alszik valami alacsonyon, majd neki veszünk ilyen lépcsőset, mikor már 5-6 éves lesz a kicsi meg kicsi.
2011. aug. 7. 08:05
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor ez lenne Nektek való.

2011. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!