Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor már semmivel sem lehet...

Amikor már semmivel sem lehet hatni a gyermekre, viselkedészavar?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányom hisztis, ami természetesen a dackorszaknak tulajdonítok, na de állandóan és minden miatt?! Komolyan nem tudom mit tegyek már! Egyedül nevelem, nagyon nehéz vele! Nem szoktam kiabálni vele, inkább csak megemelem a hangom, viszont mostanában sajnos igen, sőt, már nem egyszer előfordult a kézre csapás is, mert képtelen vagyok vele zöld ágra vergődni.. Az apja ritkán jön meglátogatni(1-2 havonta), de a nagyszülőkkel és vele is nagyon jól elvan, akkor mindenki azt mondja, hogy kicsit huncut, de nem vészes. Engem viszont folyamatosan kiborít az utóbbi 2-3 hónapban. Rászólok egyszer, kétszer, hússzor, semmi! Csak a rosszaság egyfolytában. Firkálja a falakat, tör, zúz, tönkreteszi a játékait, kipakolja a ruhákat a szekrényből, a földön vergődik gyakorlatilag azért, ha valamit nem kap meg, éjjel felkel és üvölt, csapkod. Az ismerősök és a rokonok közt sem hallottak még ilyen gyermekről, aki ennyire nem fogad szót az anyjának. Mondom, mindenkinél és mindenki mással, akár idegenekkel is jobban elvan, jobban viselkedik, mint velem, ám mégis nagyon anyás, mert ha nem vagyok vele is mindig kérdi hol vagyok, mikor megyek. Miért viselkedhet így velem? Sokszor úgy kell könyörögnöm, hogy öleljen meg, adjon egy puszit napközben, este meg bújik hozzám azért, de csak amikor már álmos. Kérlek adjatok tanácsot, mert ő a mindenem, és mégis úgy érzem, hogy bárki mással kedvesebb, mint velem :(
2011. aug. 9. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, sztem teljeesn "normális" viselkedés, igen, dackorszak, és igen, veled csinlja, mert te vagy a fontos személy az életáben, tőled várja a szeretetet, és tőled várja a határokat is. amit én javaslok: kevés szabály,de az mindig. pl ha firklja a falat, rászólni, hogy ne tegye. ha folytatja, akkor kérdezd meg tőle, hogy elvegyem a ceruzát? akkor választhat, vagy papírra rajzol, vagy elveszed. és nincs kecmec. esetleg ha megoldható, ragassz a falra egy bagy kartont vagy nagyméretű papírt és oda rajzolhat, de cdak oda, a falra nem! és ne legyen hosszas cirkusz, könyöergés, mert az csak ront rajta. lássa hogy ebben nem ismersz tréfát. nem kell drámázni, kiabálni, csak betartani amit ígértél. ha hajlan együttműködni, aakor meg agyon kell dicsérni, milyen gyönyörűt rajzol, ülj le te is vele rajzolni stb. hogy lássa, ezzel tesz a kedvedre. mert azéert az a vágy erős minden ilyen korúban, hogy a szülei kedévre tegyen, csak hát a fránya éntudat kialakulása... :)

mindent így kezelj, szelíden de határozottan, ha lehet, legyen alternatíva, lásd fenn. a hisztivel meg nem kell törődni.

2,5 éves kislány anyukája + 37 hetes km

2011. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem mostmár egy kicsit lehetnél vele szigorúbb is.mivel látja,hogy nincs semmi következménye annak ha valami rosszat csinál,ezért nem is érdekli ha rászólsz.

büntesd valamivel:sarokba állás,nem jöhet ki a szobájából amíg nem tud rendesen viselkedni,stb.

2011. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a szobába küldés szokott lenni, de annyira nem hatja meg sajnos
2011. aug. 9. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon kicsik voltunk és nem hagytuk abba a balhézást, apa bedobott minket az ágyba, hogy ott kidühönghetjük magunkat, és ha abbahagytuk kijöhettünk. Ha lemásztunk, visszadobott az ágyra, leszidott, stb. De ezt ilyen elég keményen, szóval nem nagyon mertünk szórakozni. Vagy bezártak a gyerekszobába, hogy ott hisztizzek, sarokban kellett álldogálnom, meg ilyenek.

Nem tudom ez mennyire segít. :)

2011. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!