Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nagyon közel laknak egymásh...

Ha nagyon közel laknak egymáshoz az örökbefogadó család és a vér szerinti, akkor milyen hatással lehet a gyermekre, hogy szervezett találkozás történik és azt is megmondják, hogy a néni rokonunk az ő pocakjában voltál?

Figyelt kérdés

Néha beszélünk telefonon a gyerekről, bármikor összefuthatunk véletlenül a városban.

Tabu legyen,vagy miként kezeljem?


2011. márc. 30. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy örökbefogadott nem érdemes titkolni. Ha ti nem mondjátok el neki, majd elmondja más, vagy kiderül másképp. Hogy kinek a hasában nőtt, én nem mondanám el. És szervezett találkozásoknak sem látom értelmét, csak a gyereket zavarja össze. Majd ha felnő és megfelelően helyén tudja kezelni a dolgot, akkor mondanám el, hogy ki a vér szerinti anyja.
2011. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha véletlenül találkozunk,mint már volt is rá példa,akkor mit mondjak,nem magyarázzam túl?
2011. márc. 30. 09:10
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Nem is értem! miért beszéltek a gyerekről telefonon??

Ez mindenkinek rossz! Kivéve az örökbeadónak, hiszen így nem kell teljesen lemondania róla.


Szerintem ne legyen személyhez kötve, hogy az ő hasában voltál, elég ha tudja, hogy ő másképp került a családjába, egy ,másik néni pocakjából, de hogy ismerje is, rendszeresen lássa, ez beláthatatlanul káros lehet!

Szakítsd meg a kapcsolatot!

2011. márc. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha rokon, akkor maradjon rokon. Ha pl. nagynéni, akkor legyen nagynéni. Köszönjetek, legyetek kedvesek, és ennyi. Nem tudom mennyi idős a gyerek, és hogy tudja-e, hogy örökbefogadták. Mert szerintem az fontos, hogy tudja. Nehéz ám ezt jól kezelni, én szívből ajánlom az Ágacska alapítványt, ők nagyon kedvesek, segítőkészek, én írnék nekik egy emailt a helyedben. Ők direkt ezzel foglalkoznak.
2011. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha rokon, akkor tartsd vele továbbra is a kapcsolatot rokonságnak megfelelően, és idővel, ha elég érett rá a gyerek, el lehet mondani neki, hogy kinek a pocakjában volt.

Ha nem rokon, akkor csak annyit kell gyereknek mondani, hogy nagyon jó régi ismerőse anyunak apunak ez a néni. De nem többet. És nem kell vele tartani a kapcsolatot, én nem tartanám.

2011. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy rokon mint a gyermekem vér szerinti anyukája,egyébként nem.


Nyílt örökbefogadásnál nem ritka ,hogy néhány telefon,fényképküldés belefér,nem akar ő belemászni az életünkbe,nekem is jól esik,ha érdeklődik.Ezt körülbelül évente teszi.

2011. márc. 30. 09:57
 7/9 A kérdező kommentje:

5 éves kisfiúról van szó,tudja azt,hogy örökbefogadtuk,bár úgy tűnik még nem foglakoztatja,viszont ha rákérdezett,hogy az én hasamban volt e és én mondtam,hogy hiszen tudja,hogy nem,akkor azt mondja"DE anya én a te hasadban akartam inkább lenni".

Az Ágacska alapítvánnyal kapcsolatban nekem is jó tapasztalataim vannak :-).

2011. márc. 30. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Évente simán belefér. De a gyereknek elég nagykorában megtudnia, hogy ki ő.
2011. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Járjatok tanácsadásra ahol intéztétek az örökbe fogadást ott tudnak ajálani dokit vagy csoportott ahol az ilyen próblémákkal foglalkoznak.
2011. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!