Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel előbb közöljem...

Mennyivel előbb közöljem írásban a munkáltatómmal, hogy munkába akarok állni?

Figyelt kérdés
Szóban meg lett beszélve, de úgy tudom, hogy jobb ezt írásban is rögzíteni.
2011. aug. 10. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
30 nappal előtte szokták általában
2011. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 2 het küldtem el a levelet, október 1-tól szeretnék munkába állni, vagyis elkezdeni töletni szabijaimat.

Mondjuk ez a honvédsé,Ta kockát is gurítják), a szeptember 1-re július közepén már azt mondzák, necces.

2011. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Augusztus 2-től már szabin vagyok,múlt hét előtti héten voltam bent személyesen,megírtam a papírt és leadtam.Tehát szűk két héttel a szabik kivétele előtt.Előtte már nekem is meg volt beszélve szóban,hogy mikortól kezdek ténylegesen dolgozni,és mikortól leszek szabin.
2011. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónappal előtte kell írásban jelenteni, kérvényezni.
2011. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég cégfüggőm hogy mennyire tartják magukat a törvényekhez. Aug 1-től ez hivatalosan így néz ki:

"Az új rendelkezés szerint: ha a munkavállaló a fizetés nélküli szabadságát meg kívánja szakítani, ezt előzetesen közölnie kell a munkáltatóval. Ha a fizetés nélküli szabadság kezdetétől számított 6 hónap letelte előtt kíván munkába állni, akkor a munkáltató a bejelentést követő legfeljebb 30 nap elteltével, ha pedig hat hónap elteltével vagy azt követően kíván munkába állni, akkor a bejelentést követő legfeljebb 60 nap elteltével a munkáltató köteles őt foglalkoztatni." (HVG.hu)

2011. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!