Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél bent volt a kórházba...

Akinél bent volt a kórházba látogatni a nagyobb gyermeke, mikor megszületett a kicsi, mennyivel a szülés után volt ez?

Figyelt kérdés
Gondolom, ez attól is függ, milyen napszakban születik a kcisi, de most nem tudom, mikor , ha pl. reggel szülnék, akkor aznap délután már bejöjjenek, vagy nem tudom....amúgy a "nagy" kislányom 2,5 évs múlt. 1 hét múlvára vagyok kiírva.
2011. aug. 28. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3. napon jött be apával a nagy tesó, amikor mentünk haza.

Igaz, mi 60 km-re lakunk a kórháztól. Ha közel laktunk volna, másnap biztos bejött volna.

2011. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy 20 hónapos volt, egykor lett meg a baba és du. 4kor bejöttek már vele. Minden nap jöttek, de elég szörnyű volt, a nagy mászott rám állandóan, szomorú volt és mikor haza kellett menni, akkor üvöltött nagyon, hallottam az utca végéről is. De azért jött mindig, mesélték, hogy tudta az utat a kórházba és csak arra akart jönni (gyalogolt már).
2011. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A középső hajnali 3 órakor született, délután már jött a nagy látogatni. Inkább engem, mint a tesót :)

A legkisebb este 10-kor született, őt is másnap délután látogatták meg a tesók.

2,5-2,5 év különbség van köztük. Nem sírtak, nem volt "műsor", hogy otthon mit alakítottak, nem tudom, de utána olyan szuper apa-gyerek kapcsolat volt, ami addig nem.

2011. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. azt nem szeretném, hogy ne jöjjön be, mégha műsor is lesz elválásnál. ui. nagyon anyás volt mindig is, de most különösen. mondtam neki, hogy mi lesz, hogy lesz, pár napra be kell mennem a kórházba ezért meg azért, addig ő apival meg mamával lesz, és majd bejönnek látogatni (még sosem voltunk külön egy egész napot se, nem volt megoldható, meg ő nem is az a fajta, aki hosszasan elvan nélkülem, pár órát volt már, sőt most múlt szombaton reggel elmentek az apjával strandolni és hazajöttek este 7 körül, de ez volt az első alkalom, és az más, mert elalváshoz én kellek neki este, nappal jó az apja is, előre félek is mi lesz majd.). nem szeretném, hogy azt gondolja, örökre eltűntem, elvileg megérti, mi az hogy nemsokára meg pár nap, csak épp tudom, hogy az ilyen kicsi gyerekek időérzéke még nagyon képlékeny, bár ahhoz már tud viszonyítani, hogy majd alvás előtt, után, ebéd után stb. de azért gondolom neki még a 10 perc sem pont azt jelenti, mint egy felnőttnek. szóval mindenképp szeretném, ha bejönne. akkor ezek szerint nem kell sok időnek eltelnie. :)
2011. aug. 28. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, 3,5 éves lesz a fiam, amikor a tesó születik, de arra gondoltunk, hogy nem vinnénk be őt látogatni.

A fiammal mikor bent voltam, mellette csak tényleg 1-2 percre tudtam kiszaladni, nem tudom, hogy a tesó milyen vérmérsékletű lesz.

És nem tudom, hogy jó e a fiamnak, ha fél percre megmutatják, hogy abban a félelmetes házban (rossz tapasztalata van a kórházzal kapcsolatban) van az anyukája.

2011. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Este szültem, így életében először máshol aludt 22 hósan, egy baráti házaspárnál.

Másnap délelőtt jött be meglátogatni.

2011. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor szültem akkor volt a nagyobbik 14 hónapos. Éjszaka szültem , a férjem bent volt velem, a 16 éves lányom pedig otthon volt a 14 hóssal. Aznap apa hazament értük, és visszahozta őket hogy meglátogassanak. :-)

31.N

2011. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Irtózatosan féltem a kórházi napoktól. Iszonyatosan anyás, 2,5 éves kisfiam volt akkor. Rettegtem, hogy mennyit fog sírni utánam, mert még akkor is sírt, ha csak vizsgálatra mentem. Szépen felkészítettük előre, hogy anya pocakjából kibújik majd a kistesó, és a doktornéninek segítenie kell, ezért el kell mennem hozzá, és amíg a kistesó gyengécske még kell maradnunk pár napig.

Minden simán ment, egy hangja nem volt. Semmi sírás, pedig anyukáméknál aludt 5 éjszakát, mert végül császároztak is. Már aznap bejött, és annyira örült a kishugának, hogy nekem csak puszit adott, és mondta, hogy jön holnap is. :) Olyan szépek volt az első találkozás, hogy elsírtam magam, és soha nem feledem. Itt egy pillanata:


[link]

2011. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszia válaszokat! Utolsó, nagyon édesek a kicsik! téynleg megható lehetett! remélem, náléunk sem lesz baj.

Eddig nagyon elutasító vtolt, de most kb. másfél hete ,agától érdeklődik meg beszél róla. Mondtam is neki tegnap este, hogy majd ha be kell mennem, pár nap múlva, akkor apival fog aludni, elmondtam, miért kell bemenni stb. Örülök neki, hogy sokáig húzom, mert így megvan a lehetőség, hogy tényleg pár nappal előtte beszélünk róla többet, és nem hetekkel előtte, hogy még feszültebb legyen- persze mondtam már neki eddig is, de nem akartamállandóan ezzel traktálni...

köszi még egyszer!

2011. aug. 29. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!