Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért tartja vissza a pisit...

Miért tartja vissza a pisit ha bugyiban van?

Figyelt kérdés
27 hónapos kislányomnál már elkezdtünk komolyabban foglalkozni a bili,wc üggyel.Úgy vesszük észre az utóbbi napokban ,hogy már tudja kontrolálni hogy jön a pisi és látom is rajta,ha bugyiban van.De ha pelusban van semmit nem jelez,persze az kényelmes.Ha bugyiban van ma vettem észre ,hogy mikor pisi jön piszkálja a nuniját és öszzeszoritja a lábát,látszik,hogy visszatartja,ráül a bilire,wcre de nem pisil.Ráadom a pelust rá 1 percre belepisil.Valamiért fél belecsorgatni a pisit?Eddig még nem pisilt se bilibe se wcre, volt hogy reggel 15percet is ült és semmi,majd ment a pelusba.Nem erőltettem a dolgot,hanem próbálgattuk babával,ha bugyiban volt,többször ültettem rá,stb.Lehet sokan azt irják majd,hogy nem érett meg rá,de 2 év után már szerintem valahogy próbálkozni kell.Most aggódom,hogy valami lelki oka lenne ?De mitől?
2011. aug. 13. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Barátnőm kisfia novemberben lesz 3 éves. Most, hogy jó idők vannak, gondolták elkezdik ők is a pelusról való leszoktatást. Se bilizni, se vécézni nem hajlandó a kisfiú. Elkezdtek rá kis bugyit adni, ettől ő visszatartotta a pisit, volt, hogy egész nap nem volt hajlandó pisilni, csak azután, hogy adtak rá pelust, azt is már csak délután. Egész addig képes volt tartogatni. Az eredménye az lett, hogy kapott egy jó kis húgyúti fertőzést (a húgyhólyagban a pangó vizeletben nagyon könnyen el tudnak szaporodni a bacilusok), így egy kis antibiotikumos kezelésre lett végül szükség.

A doki "leszidta" a szülőket, azt mondta, nem szabad erőltetni a dolgot, ha ő visszatartja a pisit bugyiban, akkor inkább rá kell adni a pelust, és megvárni, hogy ő maga akarjon búcsút inteni neki.

2011. aug. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érett még rá, hiszen még 2,5 éves sincs. Ráér addigra leszokni a pelusról, mire oviba megy.
2011. aug. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Bár mi 2,5 évesen kezdtük, de az én lányom is pisivisszatartó fajta. Soha nem pisilt be, képes 4-5 órán keresztül is tartogatni a pisit. Most már eltelt 2 hónap, és beállt szépen, megtanulta, most már megy időben mindig vécére és nem tartja bent.

Én papoltam neki, hogy milyen veszélyes, ha bent marad a pisi, mehetünk a kórházba, a pisi ki akar jönni, aztán volt, hogy megzsaroltam, ha pisilsz, akkor ez meg az lesz, de ha nem pisilsz.

Egyébként szerintem ha így álltok, próbáld meg, hogy nem adod rá a pelust. Végletekig nem tudja tartani a pisit, de azért figyelj, hogy 3-4 óránként pisiljen! Tanítsd meg, hogy indulás előtt mindig, megérkezéskor is, ébredéskor, alvás előtt, fürdés előtt, stb. Ha nem pisil, akkor ezek nem történnek meg. Pl nálunk az nagyon bejött, hogy indulás előtt mindig pisiljünk. Imád lent lenni a lányom. De amíg nem pisilt, nem indultunk el. Oké, hogy ez zsarolás, de akkor is hatott rá és pozitívan élte meg, nem negatívan.

Ha látod, hogy pisilnie kell a lányodnak, ajánld fel alehetőségeket, bilit, vécét, de ne erőltesd azért. Majd rájön, és ki fogja engedni a pisit. Addig is te is pisilj jó hangosan, örülj a pisinek (szia pisi, megjöttél, hogy vagy?), minden babát pisiltessetek meg, meg a plüssöket.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert.

2011. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az elsőnek,és mi is ugyanígy jártunk.fiam 2,5 éves,amikor bejött a jó idő és a meleg még annyi se volt,én is adtam rá bugyit és ő sem pisilt,3 nap után visszaadtam rá a pelust mert utána olvastam hogy egyrészt begyulladhatnak a húgyutak,másrészt a vizeletben lévő méreganyagok felszívódnak,szóval ennyit nem ér,igy pelus vissza.aztán kb 1,másfél hónap múlva megint nagy hőség volt és gondoltam megint megpróbálom és láss csodát ment a pisi,először csak a medencébe volt hajlandó pisilni aztán nap nap után jobban fejlődött ma már szobatiszta csak éjjelre kap pelust.szerintem add vissza rá a pelust és pár hét múlva próbáld meg ismét,addig pedig hanyagold a témát teljesen.
2011. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitő válaszokat!

Igen most hanyagolom a témát egy kis időre ,meglátjuk mi lesz,nem akarom eröltetni se,de kérdezgetem tőle,hogy menjünk e pisilni,stb.

2011. aug. 14. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!