Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dönthet úgy a polgármester,...

Dönthet úgy a polgármester, hogy a gyesen/gyeden lévő anyukák óvodáskorú gyermeke nem mehet óvodába a "zsúfoltság" miatt, csak nagycsoportba veszik be?

Figyelt kérdés
3 évesem már alig várta az ovit.
2008. márc. 5. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos megteheti, sok helyen van ez bizony így! De kiskapuk mindig vannak!

Elvileg csak 5 éves korában kötelesek felvenni a gyereket, akkor is csak 4 órában!

Nekem az a véleményem, hogy egy 3 éves gyerek igenis óvodaérett és nagyon nagy szüksége van gyerektársaságra!!!

2008. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, dönthetnek úgy, mert azokat veszik előre, akiknek mindkét szülője dolgozik, hiszen azokat nem tudnák máshová tenni. Persze jó lenne, ha mehetne oviba... De ha most nem veszik fel, el lehet vinni más közösségbe is, csak hát persze az pénz... Mekkora helyen laksz? Mert ha több ovi is van, akkor érdemes a többinél is próbálkozni, még ha kicsit messzebb is vannak, lehet, hogy negyed órával többet kell utazni, de ha a gyerek szeret odajárni, akkor megéri, meg neked is kicsit több időd lenne, amíg a gyerek oviban van.
2008. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is hasonló cipőben járok.Kislányom oviba járt,aztán új helyre költöztünk és itt ő sem fér be.Azt igérik szeptemberben veszik fel.Hát nem vigasztal.Nagyon szüksége lenne nekik az ovira,de ez senkit nem érdekel.
2008. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Sajnos engem is elutasítottak beteg kisfiam miatt, akinek csak diétáznia kell. Aztán a jegyzőhöz írt levélben sikerült

felvételt nyernünk. Vezető ovó néni megkérdezte minek akar anyuka dolgozni menni, ha gyesen lehet? Erre nagyon kiakadtam. Ugyanis a diéta baromi drága.

2008. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Gyeden levő anyuka gyerekét nem venném fel 5 éves kor alatt ovodába. 3 éves gyereknek igenis stessz egész nap óvodában lenni.Ugy látom, hogy a második gyerek születése után az anyukák kányelmi szempontokból szabadulni akarnak a nagyobb gyerektől. Szülni nem kötelező !
2008. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

tudod lehet neked nincs gyereked,mert egy 3 éves gyerek igen is vágyik az óvodába!egyáltalán nem kényelmi szempot óvodába hordani minden nap az egyik gyereket és magammal cipelni a kicsit is.és nem a kérdésre válaszoltál!

a többieknek köszönöm

2008. máj. 7. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!