Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A beszédfejlődés összefüggésbe...

A beszédfejlődés összefüggésben van az intelligenciával?

Figyelt kérdés
Tehát amelyik gyerek hamarabb kezd szavakat, illetve mondatokat mondani, már 1vagy másfél éves korában, annak a gyereknek magasabb az IQ-ja, mint aki később kezd csak beszélni? Köszönöm a véleményeket.
2011. aug. 15. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem, semmi köze hozzá.
2011. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs köze hozzá. Van ismerősöm, akinek az anyja mesélte, milyen korán beszélt, mégis alig birta elvégezni az elemit, és van rokonom, aki többdiplomás, de 3 évesen dokihoz vitték, mert meg sem szólalt. Unokatesóm szintén nem beszèlt 3 éves koráig, szakmunkast végzett, most 20 évesen végre leérettségizett. Sosem volt kiemelkedően okos. Tehát szerintem nem függ össze a korai beszéd és a magas inteligencia, avagy forditva sem.
2011. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A későbbi beszédkezdetből nem következik az alacsony intelligencia, bár a kifejetetten gyenge intellektusú gyermek beszéde is késik.

Viszont ha életkorához képest különösen fejlett a gyerek beszéde (másfél év körül összetett mondatokban történeteket mesél...), abból következtethetsz átlag feletti intelligenciára.

2011. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Kolegam kisfiam 6 eves mult. Az anya jappan es az apa nemet. De mindharman Angliaban elenek es itt is talakoztak. A gyerek beszel jappanul, beszel es ir nemetul, szinten beszel es ir angolul. Az anya csak jappanul beszelt hozza es amikor Tokioba mennek mindig megy taborba a gyerek. Az apa csak nemetul beszelt hozza es mivel Angliaban elnek igy az anyanyelve termeszetesen az angol mert azt hallja tanulja az iskolaban. A szulok egymas kozott is angolul komunikalnak. 2 evesen meg egy szot sem mondott. Emlekszem a kolegam mindig ketsegbe volt esve, hogy meg nem beszel a gyerek. Ahoz kepest 6 evesen 3 nyelven beszel es az angol meg nemet az meg hagyjam de a jappan?? Hat nem semmi. Ennek a gyereknek tuti jovoje van az biztos.
2011. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
anyu 5 évesen kezdett beszélni, kifejezett nyelvtehetség, magyar helyesírásban is minden imserőse hozzá fordul tanácsért.
2011. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a kettő között nincs összefüggés. Bár hallottam már olyat, hogy nagyon korán kezdett beszélni a gyerek és teljesen átlagos volt az intelligenciája.
2011. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!