Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg el van maradva?...

Tényleg el van maradva? Beszédfejlődés 2 évesen.

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és 4 hónapos, tehát még másfél sincs! Mindent kicsit később kezdett mint a többiek (fordulás, mászás, stb). Most a bölcsödében pszichológushoz küldték, mondván hogy gondok vannak a beszédfejlődésével. Tény, hogy még csak 6-8 szót mond rendesen, a többinek csak az első tagját vagy a saját kis nyelvén nevezi őket. De egy nagyon érdeklődő, értelmes gyermek, csak még másként fejezi ki magát. Van okom aggódni ? :(
2011. okt. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisfiúk később szoktak beszélni úgy tudom! Ismerősnél a gyerek csak 3 évesen kezdett el beszélni hirtelen, addig nem mondott szinte semmit... Nekem kislányom van, 18 hónapos, egész nap beszél, a mondandójának a 80%-a már értelmes... De ő a másik kategória, mert ő meg nagyon hamar el kezdett beszélni!
2011. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!A szomszéd kisfiú oviba kerülése előtt két hónappal tanult meg beszélni addig csak a szülei értették meg!Őt is elküldték dokihoz de megmondták nincs semmi baja!Ne aggódj szerintem! :)
2011. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sógornőm lánya 4 évesen kezdet beszélni most 6 éves és csak olyan emberekkel beszél aki szimpatikus neki.Ő is volt orvosnál azt mondta doki,hogy nincs semmi baj csak egy kicsit zárkozot majd kinövi.
2011. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2 év négy hó az miért nincs másfél se?

A lányom 2 évesen kezdett beszélni, most 2 év 8 hónapos, sokat és mindenfélét beszél, de az óvónők panaszkodnak, hogy nem értik. Most viszem hallásvizsgálatra és logopédushoz (mivel az óvónők nem értik ugyan, de azért azt nem teszik meg, hogy a helyben lévő logopédussal megnézessék). Szerintem a te fiadnak se lesz semmi baja, ha beszélget a pszichológussal. És szerintem nincs lemaradva. De jobb a biztonság, nézzék csak meg.

2011. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uhh, köszi, észre sem vettem hogy elírtam! :( Bocsánat, két és fél akart lenni, csak kapkodtam
2011. okt. 22. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!