Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket adsz reggelire 2 - 2,5...

Miket adsz reggelire 2 - 2,5 évesednek, ami nem pékáru?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert a kislányom nagyon rászokottt a kenyér félékre,és folyton azt kér.

Vajas,nutellás,mézes stb mindeflée formában.

Ha esetleg tojásrántotta van ahoz is kell enni.

Bundás vay pirítós formában is megint kenyér.


Miket adhatok neki reggelire, hogy ne csak ilyesmit egyen?


2011. aug. 18. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Müzlit,tejbegrízt,tejberizs,nekem pl.a virslit mindketten kenyér nélkül eszik,tojásoslepényt nagyon szeretik sajttal kechuppal,..Hirtelen ennyi.
2011. aug. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Rantottat hogy lehet kenyer nelkül enni? Reggelire termeszetes valamilyen pekaru.
2011. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szereti a tejpépet, ezen kívül a natúr joghurtot.
2011. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem miért baj, ha valaki "mindehez eszik kenyeret"? Azt is tudod neki változatosan és viszonylag egészségesen adni. Szerintem.

A kérdés meg csak azért, mert én a szó szoros értelmében semmihez nem eszek. A szalonnát is kenyér nélkül eszem. párom meg még a husi levest is kenyérrel eszi. Szóval mi vagyunk a két véglet. Nem tudom mi lesz a születendő gyermekünkkel.

2011. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen,reggelire természetes valamilyen pékáru,csak a kislányom annyira rászokott,hogy amikro normális főtt ételt adok neki ebédre és vacsorára akkro is csak a kenyeret követeli.

Ezért próbálok variálgatni kicsit...

2011. aug. 18. 09:39
 6/12 anonim ***** válasza:

nálunk is virsli, füstli, sajtli kenyér nélkül.

szereti még a joghurtokat, müzlivel vagy csak úgy üresen, gabonapelyheket és -golyókat, tejjel vagy csak magában. esetleg gyümölcs apróra kockázva, joghurttal leöntve, mézzel. vagy leturmixolt gyümölcs tejjel- ez szívószállal is fogyasztható. reggeliző kekszek pl. jó reggelt és társai is menők nálunk... vagy kalács? az ugyan pékáru, de mégsem kenyér.

és kenyérből is van burgonyás, kukoricás, rozsos, rozs, magvas, teljes kiőrlésű stb. stb.

2011. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
zabpehely, puliszka(édesen és sósan is készíthető), szeletelt tej, tejberízs-gríz, joghurt gyümivel, virsli krumplival(fóliában vagy olajban megsütve) tojással(ez hétvégi egybe reggeli-tízórai)
2011. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jah meg görhöny vagy tökipompos(ez is hétvégi "nagyreggeli")
2011. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az enyém is pékárút eszik reggelire, bármennyi kenyeret és péksütit képes lenne megenni. de igaza van az előttem szólónak, ezeket annyiféleképpen lehet elkészíteni, hogy reggelinél és uzsonnánál én nem kísérletezem a kiváltásával. viszont ahhoz a főtt kajához, amihez nem kell kenyér, következetesen nem is kap és ragaszkodom ahhoz, hogy gyümölcsöt is egyen (nem sok sikerrel). Ha nem eszi meg úgy (pl. a túrós tésztát), akkor felállunk az asztaltól és majd a következő étkezéskor ülünk le ismét. Az én lányom is képes lenne egész nap kenyéren, kiflin, stb. élni.
2011. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jajj de aranyos ez a "hétvégi nagy reggeli". A töki pompos nálunk is menő, de valamiért csak vasárnap, és amolyan fejedelmi reggeliként tartjuk nyilván mi is.
2011. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!