Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves, kb 90 centis fiamnak...

2 éves, kb 90 centis fiamnak megérné futóbiciklit venni? Érdekelnének saját tapasztalatok, pro és kontra.

Figyelt kérdés

Tudom talán már ez is lerágott csont, de teljesen tanácstalan vagyok.

A legkisebb Enduro motorja van a fiamnak, lassan pici lesz neki, gondoltam egy új, nagyobb motorra. Aztán megláttam milyen ügyesen próbálgatja a szomszéd kisfiú futóbiciklijét, bár még nagy volt neki, csak a vázról ért le a lába.

De most találtam egy oldalt, ahol aprócska bicikli van, ami neki is jó lehet. Már csak azt nem tudom érdemes-e erre áldozni?


Olvastam itt valakinél, hogy ők hagyományos biciklit vettek, és leszerelték a pedált stb... és így csináltak futóbiciklit.


Anyagilag egyáltalán nem mindegy nekünk sajnos. Szóval, ha most beruházok 15 ezret erre, akkor a karácsonyi ajándéka van megelőlegezve. Attól is félek, hogy jövőre meg rendes bicikli kell neki, az még drágább és nekem pont akkor jár le a gyesem, munkahelyem nincs, nem biztos, hogy tudok neki venni.

Jajj nem tudom mi legyen. :(


Szerintetek? Futóbicikli vagy nagyobb motor?


2011. aug. 19. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is van, lányom 2 ávesen kapta(akkor ő is 90 cm magas volt) neki is elgkisebb mocija van.

Szokott biciklizni, de motorozni is.

Nekünk Bellelli van,(ez sem a legolcsóbb , anyámék vették:-))állítható az ülésmagassáag:

[link]

2011. aug. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Én ezt néztem ki:

[link]

Mellé még egy sisakot is.

A motor ugye harmad ennyibe kerülne. De ezt jobban élvezné.

2011. aug. 19. 09:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyetek futóbiciklit, teljsen más, mint a kismotor.

Megtanul egyensúlyozni.

2011. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ugyanazt néztünk ki, mit Te, 2 éves kortól ajánlják (tehát kisebb mint a legtöbb futóbicikli), sokan dícsérik ezt a típust.
2011. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom, hogy az egyensúlyára nagyon jó, épp azért szeretnénk megvenni, csak a piszkos anyagiak miatt aggódom. Mi van, ha 1 év múlva már rendes bicikli kellene neki? Pont akkor jár majd le a gyesem, fene tudja lesz-e miből új biciklit venni.


Na persze fő az optimizmus! Természetesen minden rendben lesz!!!

Nagyon arra hajlok, hogy jövőhéten megkapja!

2011. aug. 19. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
én is ilyet vettem a lányomnak mikor 2 éves volt és 89 cm. majd ha már kinőtte vagy megunta, eladhatod és az árán veszel egy használt pedálosat, nem?
2011. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam már én is a használt pedálosra.


Viszont sajnos gyűjtögető vagyok. Vagyis még semmit nem adtam el, amit kinőtt/ nem használ már a fiam (babakocsik, hordozó, ruhák, cipők, játékok) mert arra várok, hogy a két nővérem közül valamelyik végre babát várjon! :)


Igaz, ha nagyon megszorulnánk, akkor tuti elpasszolok pár dolgot.


Azt hiszem meglesz az a bicikli a jövőhéten. ;)

2011. aug. 19. 14:38
 8/9 anonim ***** válasza:
nekünk futónk van. az van ráírva, hogy 3-6 éves korig. az ülésmagasságot lehet állítani. 10 ezerért nagyon szépeket lehet már venni.
2011. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 éves 5 hónapos volt a fiam, amikor kapta a futót, mert a motorok (4) már kicsik voltak neki, gyorsabb és másabb mozgásformára vágyott. Fél óra leforgása alatt már ment a biciklivel, mint az őrült:)

Ő akkor volt 98 cm. Most hirtelen nem találok róla képet, de olyasmi mint amit linkeltél, csak épp piros-sárga és 7000 ft volt. Van tekerőse is, de még pótkerékkel tudja csak használni. A kedvenc viszont a futóbicikli, bukósisakkal persze, egyszer pont akkor járt pórul, amikor otthon maradt a sisak:(

2011. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!