Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam pár napja...

4 éves kisfiam pár napja nyalogatja a kézfejét, ujjait. Miért csinálja?

Figyelt kérdés

4 éves, kiegyensúlyozott, cserfes kisgyerek.

Nem jár oviba, itthon van velem és a 3 éves tesóval.

Nem unatkoznak, sokat járunk programokra Apával is.

Annyi változás van mostanában, hogy kezdi az ovit (eddig nem járt) de elmondása szerint nagyon várja. Nyílt napon úgy ott hagyott az ajtóban, hogy csak néztem és ment játszani :)

Illetve jön a kistesó novemberben, de őt is várja, beszélget hozzá, simizi a pocakomat.


Pár napja azt vettem észre, hogy beszéd közben, de mesenézés alatt is meg-megnyalja a kézfejét, ujjait néha a karját is.

Nem "körbe" nyalja, csak a nyelve hegyével...nem tudom jobban leírni, ne haragudjatok! Ezt elég sokszor ismételi :(


Miért csinálhatja ezt?

Bánthatja valami tudat alatt, vagy csak egy rossz szokás lenne és kinövi?

Ha megkérdezem miért csinálja, azt mondja, hogy azért teszi, mert ragad a keze????


Csinált ilyet vagy hasonlót másnak is a gyereke?

Szóljak rá, vagy tegyek úgy mintha észre sem venném?


Köszi előre is ha írtok!


2011. aug. 26. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h elleste valakitől az oviban? Kérdezz rá az ovónőtől, h észlelt-e ilyet. Sokszor a gyerekek elég furcsa dolgokat tanulnak meg a másiktól.
2011. aug. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még csak most kezdi az ovit, szept.1-től.

A játszótéren meg nem láttam volna, hogy valamelyik kicsi ezt csinálta volna.

Annyira zavar, remélem nem valami lelki eredetű...

:(

2011. aug. 26. 08:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínű a válaszom nem segít, de megosztom veled: a 19 hónapos kislányom mostanában a falat és a parkettát nyalogatja. Na, ezt biztos nem tőlünk látta :)

Néha furcsa dolgaik vannak, szerintem nem kell aggódnod!

2011. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet h felfedezte a saját izzadtságának az ízét, és tetszik neki az újdonság. Vagy annak ellenére hogy tényleg várja az ovit van benne egy kevés természetes feszültség, amit így, pótcselekvéssel vezet le.
2011. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!