Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartós beteg a nagyobb gyermek...

Tartós beteg a nagyobb gyermekem, de én visszamegyek dolgozni, ha a kisebb testvérével lejár a GYED-em, tisztességetelen a munkáltatóval, ha a tartósan beteg gyermek miatt néha kénytelen leszek táppénzre menni?

Figyelt kérdés

Közalkalmazott vagyok,olyan területen ahol nem fenyeget kirugás.

Hitelt törlesztünk a házra szükségünk van mindenképpen a béremre.


2011. aug. 26. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai világban nincs olyan, hogy valakit ne fenyegetne kirúgás a munkahelyéről.

Viszont(!), szerintem mindenképp beszéld meg a munkáltatóddal, vagy legalább a közvetlen feletteseddel, hogy havonta × időt távol töltesz - táppénzen leszel - a nagyobbik gyereked miatt, ezért ne számítson a munkádra 100%-ban.

Szerintem ez így lenne fer vele szemben, mert ha olyan munkát kapsz, ami esetleg határidős vagy expressz fontos - esetleg túlóra - több időt vesz igénybe és elmész táppénzre, nem hinném, hogy örömmel fogadnák..

2011. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudják,hogy tartósan beteg a gyermekem.


Az,hogy mikor és mennyit kell vele itthon lenni teljességgel megjósolhatatlan,mert például nyáron 1 x sem kellett orvoshoz menünk :-),de olyan is lehet,hogy több hetes táppénzt igényel majd az állapota.

Abban bízom,hogy talán szerencsésen alakul minden és nem lesz sok betegeskedés,autoimmun betegsége van,izületi gyulladása volt már hosszabban és be szokott lázasodni,de most egész nyáron nem volt semmi nagyobb gond,még az is lehet,hogy idővel alig lesz betegeskedés.

2011. aug. 26. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!