Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha az óvónők nem...

Normális, ha az óvónők nem engedik ki alvás alatt vécére a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Minap a gyerekem bekakilt az oviban. Azt mondta, azért, mert alvás alatt nem szabad kimenni vécére.

Meg fogom kérdezni az óvónőket, hogy valóban így van-e, mert szerintem ez elég rossz taktika. Értem én, hogy unják, ha folyton kimászkálnak, de akkor is…

Szerintetek ez normális, tanulják csak meg, hogy akkor kell üríteni, amikor a karhatalom engedi?


2011. aug. 27. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértés lehetett.

Nyilván az óvónénik azt mondogatják a gyerekeknek, hogy alvás közben nem szabad kimenni. Kisfiad meg úgy gondolta, hogy a kakiláshoz ki kell menni, tehát "nem szabad".

Én csak ezt a szitut tudom elképzelni.

De természetesen kérdezz rá az óvónőnél!

2011. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szabályok, amiket minden gyereknek be kell tartania. Szerintem azért lett bevezetve, mert sok kicsi alvás helyett inkább ki-ki mászkált. Szerintem ha a gyerek szól, hogy kakilnia vagy nagyon pisilnie kell, akkor kiviszik.
2011. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első. Én emlékszem, h ebédeltünk oviban és nem mertem szólni, h pisilni kell, mert úgy tudtam, h nem szabad felállni az asztaltól. Addig szorongattam, míg bepisiltem. Akkor kérdezte az óvónéni, h miért nem szóltam, kimehettem volna.
2011. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jé, ez a szokás még mindig él? Már az én koromban is volt. Egyszer volt olyan, hogy annyira kellett pisilnem, hogy elsírtam magam. Akkor az óvónő kijött velem, látta, hogy tényleg nagyon kellett, mondta, hogy ha bármikor kell, csendben menjek majd ki. Utána már csak egy ilyen alkalom volt, nem is szóltak rám, mikor kiindultam. Egy másik fiú viszont játszotta csak, hogy kell neki, másodszorra hagyták hogy bepisiljen, nem hittek neki. 25/N
2011. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, lehet, hogy félreértés, de akkor fogalmazzanak úgy az óvónők, hogy ne értse félre a gyerek! ;)

Erről egy fogorvosi anekdota jut eszembe, miszerint a fogdoki mondja a gyereknek, hogy öblítsem, majd köpjön – és a gyerek leköpte őt. A doki jó fej volt, röhögött egyet, és megtanulta egy életre, hogy egy gyereknek érthetően kell fogalmazni.

2011. aug. 27. 14:39
 6/6 anonim válasza:
Nem
2017. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!