Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora 20 hós kislányotok/kis...

Mekkora 20 hós kislányotok/kisfiatok? Miből álla napi étkezése?

Figyelt kérdés

20 hós kislányom 10kg/82,5cm. 3 főétkezése van, + uzsi:

-reggeli: szendvics vagy péksüti

-ebéd: leves hússal-tésztával-zöldségekkel vagy csak a mi 2. fogásunkból

-uzsonna: gyümölcs rágcsával (babpiskóta, jóreggelt szelet, ilyesmi)

-vacsora: tejpép kölesgolyóval


2009. ápr. 18. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:

bocsi de nem kevés ez ey kicsit??

Nekem fiam van 16 kg volt 2 évesen meg 100cm, jó nagy gyerek.De ő 5 ször eszik.plussz reggel este 200ml tej(milupa junior)

2009. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ui első vagyok...kajára gondoltam h kevés...nekem reggel tejcsi, után egy órával reggeli, szendvcs, virsli, rántotta.Tízórai kis gyümi, vagy egy két keksz.Ebéd leves plussz második a mi kajcink.

uzsi, változó, vmikor nem is nagyon evett, vacsi, amit mi eszünk.Főttkaja, vagy akármi.

lefekvés előtt tejcsi

2009. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért kellett megritkítani az étkezéseit, mert ha többször kínáltam, nagyon keveset evett csak egyszerre. 6 hós koráig kapott anyatejet, azóta sem tápszert, sem tehéntejet nem fogad el, utóbbiból hetente max. 2-szer 1 dl-t lehet belecsempészni, félálomban.

Ezzel az étrenddel hízott 5 hát alatt 70 dkg-ot, előtte a gyakrabbi de kevesebb evéssel megállt a súlya, nem hízott semmit. Rendkívül mozgékony kislány. :-)

2009. ápr. 18. 14:16
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor nincs gond, minden gyerek más-előző vagyok.

Milupa juniort próbáld ki, nem kifejezett tápszer, de jobb mint atehéntej, már van 2 éves kortól való változata is.tejital a pontos neve.v ilyesmi.Mi szeretjük.

Nekem is anyatejes volt amúgy 8 hónapos koráig, mi se tápszereztünk kicsit se .

2009. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt! Kipróbálom amjd a tejitalt, bár sajna nem sok reményt fűzök hozzá... :-(
2009. ápr. 18. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:

LÁnyom 21 hós és 10 kiló. Reggel kb 2 dl tej, aztán ha tízóraizik (szendvicset, akkor nem ebédel...

ebéd: leves sürűje inkább, vagy második fogás.

uzsonna: vagy szendvics és gyümölcs vagy csak gyümölcs

vacsora: szendvics vagy virsli ilyesmi

alvás előtt még 2 dl tej.


Mozgékony gyerek, keveset eszik, de nem tudok vele mit csinálni.

Amúgy neki még a tej étkezésnek számít?

Inni, teát és vizet szokott, néha kap gyümölcslét, amikor nem kér gyümölcsöt.

2009. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló (21 hós babócával)!

Úgy látom, teljesen egyforma gyerekeink vannak! :-)

Annyi különbséggel talán, hogy a ti reggeli-esti tejcsitek helyett mi csak este eszünk kb 200g tejpépet zabpehellyel, kölesgolyóval. Ahogy olvasgatom itt, a tejet ilyen korban felkelés és reggeli között, illetve vacsi és lefekvés között adják a babóknak, tehát nem számít teljes étkezésnek.

Mi későn kelünk, ezért csak 9-10 felé reggelizik, tízórait nem kap, hanem 13-14 között ebédel, utána alvás (2 óra kb), 17-18 felé uzsi, 21-kor vacsi. Most jönnek a szemfogai, ezért kicsit felborult a rend, éjjel nem alussza ki magát, ezért déltől 14-ig alszik és csak utána ebédel, a többi változatlan.

Üdv. Bea

2009. ápr. 18. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:

20hós fiam napi étrendje: Reggel Kb1dl kakaó

9-10 körülök örülök, ha beletuszkolok 3-4 falat szendvicset, vagy tejcsit adok neki műzlivel. DÉlelőtt még 1 yoghurt, ebéd:leves sűrűje, délután vmi kenyérféle, gyümölcs, túró rudi.Vacsi: vmi meleg amit mi is eszünk vagy bundáskenyérféle vagy ilyenek. +még 1-2 dl kakaó. Lehet, h sokfélét írtam, és azt mondjátok h ez lehet sok, de nagyon keveset eszik fiam.

Amúgy 11kg, 95 cm körül van.

2009. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor tényleg nem tudunk mit tenni(utolsó előtti vagyok, 21 hós lányom).

Én arra próbálok odafigyelni, hogy mindenféle tápanyagból kapjon, akárcsak kis adagokban.

A vacsora meg az esti tej az mindig megvan, csak a délelőtt telik el sokszor evés nélkül.Ma pl evett 9-kor rendesen, de az ebéd elég szűkös volt.

2009. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

20 hós kisfiús! Jó hosszú a babócád :o, az én kislányom a 10 kg-jához csak 82,5 cm. Az a jó szerintem, ha sokfélét eszik, az nem baj, ha többször kevesebbet, ha egészséges, jókedvű.

Amikor rossz napunk van, nekem is nehéz a fentieket szem előtt tartani, de van egy trükköm: Elmo világa és Szezám utca-nézés evés közben, ez mindig beválik. Ha minden kötél szakad, akkor marad a járkálás utána a kajcsival, de ezt kizárólag végszükségletben. Nekem az esti tejpép felturbózva nagyon bevállt, ahogy írtam már, 5 hét alatt 70 dekát hízott a drágám, előtte decembertől márciusig 9250g-on állt a súlya. :-)

Várom a további kismamik jelentkezését is!

2009. ápr. 19. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!