Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tölti szabadidejét a...

Mivel tölti szabadidejét a kislányotok/kisfiatok iskola után? Mivel szeret legjobban foglalkozni? Eljár különböző szakkörökre? Vagy egész nap a számítógép előtt ül?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák vagy apukák válaszait várom legfőképpen, akiknek a gyerekei már kisiskolások, vagy általánosba járnak. Szemináriumi dolgozat készül majd belőle "A szabadidő hasznosításának lehetőségei" címmel, és nagy segítségemre lennétek:) Kérlek írjátok meg pozítív illetve negatív tapasztalataitokat egyaránt! Előre is köszönöm mindenkinek:)
2009. okt. 22. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam, mikor hazajött evett (már 15 éves) Kicsit olvasgatott képregényeket, vagy valamilyen könyvet, vagy játszott tv játékkal, aztán tanulás. Később elindultunk a Margitszigetre én ott takarítottam másodállásban. Ott is el tudta foglalni magát, olvasott. Nagyjából az ideje 70 %-át olvasással töltötte. Akart focizni, de kinevették, mert duci volt. Sakkozott is, de sokkal okosabb volt a többieknél és unta. Úszni mentünk néha. Egyébként, a mai gyerekeknek nem nagyon van idejük szakkörökre járni, nagyon sokat kell tanulniuk. Bence elég kemény ált.ba járt mindig volt 5-6 kötelező olvasmány. Sok külön feladat volt.

Ha esetleg számít, 25 éve mikor én kisiskolás voltam suli után jártam zeneórára, trombitáltam, a tesóimat pesztráltam, takarítani kellett otthon, felmosi, mosogatni mire anyu hazajött és szinte soha nem tanultam, így is 4-es voltam. Viszont mi csavarogtunk, mentünk a haverokkal a dunára mentünk pecázni, sokat mentünk a nagyszülőkhöz.

Szerintem ami alapvetően nagyon megkülönbözteti a lehetőségeket az az, hogy vidéken, vagy pesten él a gyermek. Pesten ha dolgoznak a szülők, ötig napközi, aztán már mi fér az időbe? VAcsora aztán alvás. Vidéken hazakullog suli után a gyerek, és még tud az udvaron játszani. Szóval egészen más.

Más annak a gyermeknek is, akinek be kell segítenie a házimunkába.

2009. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam már negyedikes és vidéken egy faluban lakunk és két faluval arrébb van az iskola. Elég nehéz eset, mert szinte semmit nem kar csinálni. Ha tehetné és engedném egész nap tévét nézne vagy gépezne. Hétköznap nem számítógépezhet, amit két éve vezettünk be és nem tartom rossz ötletnek, mert teljesen el tudja határolni magát a számítógép felől. Nem az jár egyfolytában a fejében hogy jaj mikor játszhatok Az iskolában van foci , kézműves szakkör és két féle tánc. Az én fiam egyikre sem hajlandó eljárni. Idén végre meg tudtunk egyezni, hogy valami mozgás még kell neki, hogy le tudja vezetni a feszültségét, ezért egy közeli városba beírattam karatéra. Ez egyenlőre tetszik neki és remélem ki tartó is lesz. Ebbe a városban többen járnak a mi sulinkból oda zenét tanulni. Keveset olvas, néha jönnek a barátai és néha ő megy el biciklizni. De legtöbbet otthon van. Mondjuk én nem bánom hogy nem csavarog egész nap.
2009. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha lehetne írjátok meg a ti korotokat és a gyerek korát, nemét is! :D
2009. okt. 25. 10:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam 9 éves.

A kicsi 16 hónapos, én 26 leszek.

4. osztályba jár a nagyfiam.

Ebédel a suliba, aztán jön haza.

Kimegyünk a picivel meg naggyal a játszótérre, kiszaladgálja magát, majd leckeírás-tanulás. Persze játék a picivel.

Nem szeretm a napközit, amíg dolgoztam sajna muszáj volt, de a suliban nem csinálják meg rendesen a leckét, így volt, hogy este 8-kor még matekozni kellett.

Járt egy darabig birkózni, de ráunt a kemény edzésre.

Szeret számítógépezni, ami nálunk is be van szabályozva, meg szeret az itthoni edzőgépen erősíteni.

Szokott a kutyákkal játszani az udvaron, vagy átmegy a nagyapjához sakkozni.(egy udvarban lakunk a papával)

Szeret még rajzolgatni, képregény féléket készíteni.

2009. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 9 éves a nagyfiam a kicsi 7 hónapos. A nagyobbik fiamért 12.30-ra megyünk mindennap a suliba.H-SZ-P-en rögtön tanulás min 1és fél óra pici pihenő, uzsonna. 17h-ra szárazedzés(4km futás, lőpadozás)18.30-tól jégkorong 20h-ig. K-cs-szo-on 13h-tól jégkorong 14.30-ig.Délután tanulás és aztán pihenés. Hétvégente meccsek az ország egész területén.És ez így megy már 5 éve, nagyon semmi másra nincs ideje.
2009. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. 10 éves a fiam és én 31 vagyok. Van egy kislányom is, ő 4 és fél éves.
2009. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10:58 vagyok, lemaradt, hogy amikor jó az idő, kimegy a szomszéd kissráccal bringázni, de messzire nem mehetnek, csak itt "versenyeznek" az utcában.
2009. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia ,én 39 éves vagyok ,3gyerek 18, 7,2 évesek! A nagylányom gimnazista vidéken élünk így utazik elmegy reggel 6kor hazaér du.15-16 órakor ,eszik,tanul,itt az este ,számítógépezik de szerncsére nem csak MSN-re használja hanem tudása bővítésére is,hétvégén séta a barátnővel,ritkán szórakozóhelyre is megy,jó tanuló 4.3-4.6 körül mozog az átlaga.

Fiam 7éves lesz decemberben ő most kezdte az első osztályt.Sajna ő is buszozik reggel 6kor elmegy ,ő napközis 16óráig 17órára ér haza!Fáradt nagyon de az iskola ahova jár precíz a leckeírásban és közte van mozgás,játék ,úszás ,néptánc a gyerekeknek.Külön szakkörre az idő miatt nem járatjuk,itthon próbálunk beszélgetni társasozni de számítógépezik is sokat,de inkább hétvégén.Szeret DVD-t nézni ez zavar mert ha rajta múlna egész hétvégén nézné! Szabadban imád mozogni ,bicajozni,együtt csak sétálni túrázni járunk ha tehetjük,elutazni nincs keret.Ő is jó tanuló 22-én kaptunk szöveges tájékoztatót az első 6hétről,eddig minden jó!

2009. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 4. író vagyok a hokis kisfiú anyukája. 36 éves vagyok ez lemaradt.
2009. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Sokat segítenek! :D
2009. okt. 28. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!