Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó taktika ez a cumiról...

Jó taktika ez a cumiról leszoktatáshoz?

Figyelt kérdés

Két és fél éves kisfiam csak alváshoz használja a cumit,illetve,ha beteg (ritkán szerencsére),akkor nyűgében kéri,de ez normális. Viszont szeretnénk,ha már nem nagyon használná,most kiharapta elég rendesen...Ha nem veszünk neki újat,akkor magától dobja el? Vagy érdemes venni neki,amíg szükség van rá?De akkor fix,hogy jó évekig várhatunk...:)

Köszönöm!


2011. aug. 29. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Az én barátnőméknél a Mikulás vitte el, a kisebb gyerekénél meg a nyuszi fogja jövőre. :)

Szerintem jó ötlet. :) Semmi gondja nem volt. Nem is kérte a kislány többet.

2011. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Barátnőmékhez ment a Mikulás és megkérte a kisfiukat, h adja oda a cumiját, mert el akarja vinni egy szegény kisgyereknek, akinek a szülei nem tudnak cumit venni. Könnyes szemmel ugyan, de szó nélkül lemondott a cumiról. Egyszer-kétszer még rákérdezett később, de túlélte. :)
2011. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor megyek neki cumit venni,és majd megvárjuk a Mikulást!:)Köszönöm!
2011. aug. 29. 08:51
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is a Mikulás vitte el és kapott cserébe sok szép ajándékot :)
2011. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a fiam pont igy szokott le. Elszakadt félig, de ugy is szivta még, rettegtem, hogy éjjel lenyeli, annyira lógott már, aztán reggel épphogy meghúztam az orra elött, le is szakadt. Mondtam, hogy a dm-ben már csak a babáknak lehet cumit venni, nagyoknak nem kapható. És simàn leszokott! Előtte persze kb egy hónapig fokozatosan csökkentettem a cumizós időt, mint ti is. Próbáld ki, ne vegyél másikat. Odaadtam elszakadva, hogy a szájába vegye, mivel csak egy csonk volt rajta, nem tudta szivni, igy értette meg, hogy tönkrement.
2011. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm!Most azt mondta a bölcsis nénink,hogy vegyek neki másikat,gondolom,nekik könnyebb lenne,ha sír,de nekem is jóm tudni,hogy azzal nagyjából megvigasztalódik.Nem tudom,mit csináljak...Majd elválik!
2011. aug. 29. 12:47
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
az enyémnek esze aágában nem volt odaadni a hsú véti nyúlnak, azzal mewg teljesen tisztban van, hogy a dm-ben, rossmannban meg a bababoltban szoktunk neki újat venni. ...hát én egyelőre nem veszem el tőle,, mert neki az afféle "lelki társ". 2,5 éves volt júniusban. úgy alszik el,hogy egy cumi a kézben egy a szájban. éjjel ha megébred, akkor is megkeresi őket. meg ha fáradt, nyűgös, akkor kell neki.
2011. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Vegyél mindenképpen újat.

Nálunk 2 cumit dobott bele a wcbe a fiam, majd lehúzta. Az első után még kapott másikat, de miután a 2.at is lehúzta, és kérte utána, mindig elmondtuk, hogy te dobtad bele a wcbe, nincs több. Eléggé cumifüggő volt, de 1 hét alatt megszabadultunk tőle.

2011. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vegyél. 2 éves kisfiam mikor lefeküdt aludni kérte a cumit, mondtam neki csukd be a szemed mindjárt hozom és addig mondtam amig el nem aludt.Ezt eljátszottuk 1 párszor utána mondtam hogy nincs meg elhagytuk. (De nyilván tudtam hol van. De nem akartam mindig vinni és volt hogy elfelejtetem kellet mert sokat aludt délbe mamánál ,kertbe strandon stb.) Szóval pár nap és eszébe se jut hogy cumizon.
2011. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát,csak vettem neki újat,de este elkezdte harapdálni.Mondtam neki,hogy fáj a cuminak és elment...kivettem a szájából. CUMI NÉLKÜL ALUDT EL!!!!Na,most akkor már egyáltalán ne kapja meg,ha már egyszer elaludt nélküle???
2011. aug. 29. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!