Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyerekes anyukák, akiknek...

Többgyerekes anyukák, akiknek nincs segítségük! Hogy alakul a napirendetek gyerekekkel házimunkával stb?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válaszát várom, akik kertes házban laknak, szóval van kinti munka is. De persze mindenki írhat.

Nekem van napirendem, de sokszor borul, és akkor feje tetején áll minden. Főleg, hogy a gyerekek sokszor nem együttműködőek. Most is míg írok kiszaladtak a házból :( Mit mikor csináltok erre lennék kíváncsi, és mennyire tudjátok tartani.


2011. aug. 31. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Mekkorák a gyerekeid?

Nekem 3 éves a lányom, 1 évesek az ikerfiaim. Kertes házban lakunk, lassan 2 éve itt lakunk, de az udvar még elég sivár. Férjem nyírja a füvet, van pár hordóban virág és ennyi. Anyuék raktak a kertbe krumplit, meg kis veteményes volt, de a szárazság miatt szinte semmi nem termett. :-( Nem volt értelme. Én a kicsiktől nem tudtam kimenni szinte csinálni a kertet, gazolni stb. Most is kaszálás lesz a vége annak is. :-( Ha nagyobbak lesznek talán menni fog.

Most a benti dolgokra koncentrálok, azzal is le vagyok maradva sokszor.

Reggel bolt, reggeli, most játszanak, addig megyek konyhát rendezni, pakolgatok a házban, porszívózás, stb. Mikor alszanak a fiúk (még kétszer alszanak), akkor főzünk a lányommal vagy ( van hogy ő is alszik velük, ha korán kelt), akkor egyedül. Felkelnek akkor még játék, és ebéd. Kaja után ők játszanak, én elpakolom a maradékot, mosogatás. Szerencsére jól eljátszanak általában együtt, nélkülem. Ha igényik én is "beállok" :-)

Délutáni alvás alatt lányommal vagyok, vagy sütünk, ilyesmi. Akkor szoktam teregetni ha mostam pl. Felkelnek uzsi, séta, vagy csak udvar ha olyan az idő.

Általában nincs rend, vagyis inkább sosincs, de mire egyik helyen végére érek, másikban már kipakoltak, így nem izgatom magam már emiatt.

Mit jelent hogy nem együttműködőek?

2011. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 éves és 4 éves. Eleibe az volt a gond, hogy a nagy minden lehetőséget megkeresett, hogy a kicsit bántsa. Mostmár a kicsi ha elmegy a nagy mellett hátbavágja (amin nem csodálkozok) és a nagy meg visszaadja. Szóval a napi meló mellett folyton rajtuk kell lenni a szememnek. A nagy egyedül nagyon ügyes és segítőkész, de mostmár ha együtt vannak, folyton rosszalkodnak. Direkt ott vannak ahol én nem. A kettőt nem bírom befogni segíteni, mert ellenállnak. A nagy egyedül segít, rávehetem bármire. De a kicsi dacol ezerrel, és már csak azért sem. Direkt mindennek az ellenkezőjét csinálja. Viszont a nagy elkezdte utánozni a kicsit. Nálunk már csak egyszer alszanak, együtt.

Rend itt sincs sose, ha valahol összepakolok, akkor másik helyen katasztrófa. Ráadásul itt a kinnt is rámszakad...fűnyírás stb.

2011. aug. 31. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

3 éves a lányom, 1 éves a fiam. A kicsi reggel 5 körül kel, szopizik, majd leviszem a nappaliba, mert hangoskodik, játszik és felébreszti a nővérét. Hétig eljátszik körülöttem, én olvasok, tv-zek, kávézok, meg kivisszük a kutyát, mert ugyan kertesben lakunk, de nem wc-zik az udvaron sem, amúgy meg a lakásban alszik.

7 körül ébred a nagyobb, akkor felöltöztetem őket, kapnak reggelit, ha kell, elmegyünk a boltba, ha nem, akkor mesét néznek, játszanak, én meg pakolászok, takarítok, stb.

A kicsi úgy 9-fél 10 körül visszaalszik, ilyenkor képes másfél-két órát aludni, addig a nagyobbom kinn játszik az udvaron, vagy a konyhaasztalnál rajzol, fest, gyurmázik, én meg fölrakom az ebédet, közben leülök ide a laptop mellé is kicsit. :-)

Amikor a kicsi fölébred, megint kimegyünk a kutyával, ha nincs túl meleg, kinn maradunk az udvaron, ha meleg van, idebenn játszok velük, aztán ebédelünk.

Ebéd után közösen játszanak, a nagyobbom már egy éve nem alszik délután, a kicsi úgy 3 körül még bealszik egy félórára-órára. Amíg a kicsi alszik, a nagyobbal tudok ezt-azt csinálni, vagy mondjuk én vasalok, közben mesélek neki, sütünk együtt süteményt, ilyesmi.

Amikor a kicsi felébred, uzsonnáznak, majd kimegyünk a játszótérre, elmegyünk barátokhoz, kinn vagyunk az udvaron, rossz időben benn gitározok-énekelgetek nekik, nyomkodják a szintetizátoromat, stb.

Az udvaron a munkákat - nem nagy kertünk van, de kell időnként füvet nyírni, locsolni, virágokat rendezni, az első részen a térkövet, járdát, garázs előtti részt nem győzöm söprögetni - olyankor csinálgatom, amikor a gyerekek is kinn vannak, eljátszanak körülöttem.

A férjem gyakran későn jön haza, van, hogy napokig nincs itthon, a munkája révén sokat utazik, tárgyal, de ha itthon van, segít a gyerekeket fürdetni. Hét körül van fürdés. Ha egyedül vagyok velük, akkor együtt berakom őket a kádba, amíg a kicsit törlöm, öltöztetem, a nagyobb még elpancsolgat, aztán amíg a nagyot öltöztetem, addig a kicsi a szobájukban elvan.

Fürdés után vacsiznak, majd a nagyobbom nézhet esti mesét, amíg a kicsit szopiztatom, altatom (fél 8 táján), majd ha a kicsit leraktam, jön a nagy. Ha még nem nagyon álmos, megnézünk együtt egy mesét, aztán ott ülök az ágya mellett, amíg el nem alszik - ez jó esetben 5 perc alatt megtörténik. :-)

Hétvégente ha a férjem is itthon van, rengeteget kirándulunk, megyünk mindenfelé, vasárnap gyakran a nagyszülőknél ebédelünk.

Ha a férjem itthon van, nem megy korán dolgozni, olyankor reggel el tudok menni egyet mozogni, ő meg vigyáz a gyerekekre addig.

Nekem nincs gond a gyerekekkel együttműködésileg, emiatt sosem borul a programunk, legfeljebb lehet egy kis csúszás az alvásban, ha olyan programunk van, de nagy gáz nem szokott lenni.

2011. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!