Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két/többgyerekes anyukák! Ha...

Két/többgyerekes anyukák! Ha otthon vagytok egy bébivel és közben a nagyobb gyerek betölti a 3. évét beveszik oviba?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen:)
2010. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beveszik, csak lehet, hogy megkérnek arra, hogy ebéd után, ha teheted, vidd haza. Délután csak alszanak, nincs semmi fontos, amiről lemaradhatna. Sajnos a legtöbb csoportszoba kicsi, nem mindenhol fér el 28-30 ágy normálisan (közéjük kell férjen 1-1 kisszék minimum!! ez lenne az előírás!), így az otthon lévő anyukákat meg szokták kérni erre a szívességre. egy 4 gyerekes óvónő anyuka
2010. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ez jól hangzik, nekem az is jó lenne, ha délelőttre bevennék, lényeg, hogy gyerekek között legyen. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 12. 12:27
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Hát mi épp most "felvételiztünk", jelentkeztünk, de nem sok jóval kecsegtetett az óvodavezető. Először veszik fel azokat, akiknek a szülei dolgoznak, aztán azokat, akiknek már nagyobb testvére oda jár, és valahol a végén kullogunk mi. Aztán felsorolta, hogy hány gyereket tartanak vissza az iskolából. Mi hétfőn ebédtájban mentünk, akkor voltunk az 52. helyen az 56 helyre, pedig péntekig volt a jelentkezés... Azt mondta annyi esély van, hogy sokan mindegyik környéki óvodába jelentkeznek, de mindenkit csak egy helyre vehetnek fel.

Direkt rákérdeztem a fél napra, azt mondta, ha reggel fogadnak egy gyereket, mindegy hogy meddig marad, a csoportlétszám számít... :o(

Kíváncsian várom. Ja, és a lányom csak szeptember 27-én tölti a hármat, de most ezért kellene négy éves koráig itthon lenni?

Irtóra szereti a gyerekeket, és bár a húgával is jól elvannak, az mégsem ugyanaz...

2010. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ezt nem is értem, ha betölti a hármat, és te dolgozol, akkor hogyhogy nem veszik be (ha más nem, szept. 28-tól)? ezért legyél esetleg munkanélküli, ha másra nem tudod bízni a gyereked? Ez nonszensz! Nagyon szorítok Nektek, hogy ez a helyzet megoldódjon!!! Majd írd meg, hogy mi lett!
2010. máj. 12. 13:49
 6/18 anonim ***** válasza:

Én nem dolgozom, otthon vagyok a 8 hónapos picivel. És jól meg is vannak, csak hát nem ugyanolyan társaság azért neki, én meg nem tudok nap mint nap változatos programokat biztosítani, és főleg gyerektársaságot.

Dolgozni csak a pici két éves korától fogok, mert GYESből már nem jövünk majd ki... (Az ő böcsije lesz a következő megoldandó gond, de ez még odébb van...)

2010. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
bocs, félreértettem, ezek szerint egy cipőben fogunk járni, mi most várjuk a másodikat. Szeretném a fiam (most lesz 2, így a bölcsi szóba sem jöhet) idővel oviba járatni, mert szerintem is szüksége van gyerek társaságra, de félek tőle, hogy helyhiány miatt majd oda sem veszik fel, amíg itthon leszek.
2010. máj. 12. 14:10
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk (pest megye) finoman közlik, hogy anyuka úgyis otthon van, akkor adjuk már át a helyet egy másik gyereknek. Mi még csak jövőre megyünk oviba, de már most félek, hogy mi lesz, mert tervezzük a tesót, és ha addig megszületik, tuti nem veszik be a lányomat, pedig imádja a gyerekeket, ha közösségben van semmi baj vele, itthon meg megy az állandó hiszti. Pedig nálunk rengeteg hely van 240 férőhely 5 oviban, és mégsem elég!
2010. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ezek szerint nem KELL bevenniük, ha van hely és befér akkor beveszik, ha nem, akkor ad absurdum csak 5 éves korban kerül a gyerek először gyerektársaságba. Ez szomorú...
2010. máj. 12. 14:31
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

3-4. vagyok.

Olyannyira, hogy anno bölcsibe is beírattam (akkor még nem tudtuk, mikor lesz kistesó), és jött az infó hogy fel is vették, menjünk személyesen beiratkozni. Igen ám, de akkor már a pocakomban volt a kicsi és látszott is. Szomszédok tanácsolták, hogy a férjem vigye el, mert ha meglátnak, nem vesznek fel. Én meg úgy voltam vele, hogy "hazudni nem fogok", jól nézünk majd ki, ha később én hozom-viszem az újszülöttel együtt...

És úgy is lett, odamentünk, "ja anyuka, sajnos így nem tudjuk felvenni, kell a hely azoknak, akik dolgozni mennek"... A legszebb az volt benne, hogy odatolt az orrom elé egy papírt, hogy írjam alá, hogy lemondok a helyről. Én meg közöltem vele, hogy ezt nem írom alá, mert nem igaz, mire ő, hogy jó, akkor majd ő kihúzza a nevem a listáról... :o(

Végül nem bántam, hogy bölcsi nem lett, de az ovit már nagyon szeretném. (Viszont a picimnek majd ebbe a bölcsibe kell mennie... :o( )

2010. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!