Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kizárja egymást a figyelemzava...

Kizárja egymást a figyelemzavar és az, hogy adott gyermek egymás után képes akár 3/4 óráig is puzzle-el elfoglalni magát és mindvégig koncentrálni?

Figyelt kérdés
Vagy arról van szó,hogy ha valami nagyon érdekli őket akkor az lekötheti őket hoszasan,míg ami nem érdekli azzal képtelen kitartóan foglalkozni...
2011. szept. 1. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Kizárja. A gyerekek csak azzal foglalkoznak,ami éppen akkor érdekli őket,akár hosszú ideig is. Más nem köti le a figyelmüket,még 3-4 éves korban sem.
2011. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

5 éves gyermekről van szó,sok szakember látta már (pszichológus,pszichiáter,fejlődésneurológus,

gyógypedagógus),azt mondták rá mindannyian,hogy enyhe figyelemzavaros-hiperaktív gyanús,éretlen az idegrendszere,de inkább a figyelemzavar dominál nála.

A diagnózis ellenére a magatartási problémák kezdenek javulni,sőt kifejezetten a kedvemben akar járni,mindent elkövet a dícséret kicsikarásáért ,főleg ha türelmes,szeretetteljes hangnemben fogalkoznak vele.


Csinálunk egy speciális tornát (TSMT) lehetséges ,hogy köze van a javuláshoz ennek is.

2011. szept. 1. 08:26
 3/3 anonim ***** válasza:
ez jó kérdés, már bennem is felmerült. ugyan az én kislányom csak 3 lesz dec. végén, de vannak tünetei, egyébként viszont ami érdekli, azzal elvan hosszasan is. és ezt még nem tudta nekem megmondani senki, a gyógypedagógus kérdeztem, de nem adott egyértelmű választ.
2011. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!