Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam még mindig...

8 hónapos kisfiam még mindig annyira rágcsál, hogy semmi másra nem tud emiatt koncentrálni. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
6 foga már van, de 3 hónapos korától, akár jön foga, akár nem: állandóan minden a szájába vesz. Tudom, hogy így ismerkedik a dolgokkal, de olyannyira erre koncentrál, hogy mással nem is foglalkozik. Járunk babaúszásra, és ott is, a többi baba élvezi a vizet, pacsál, odafigyel a feladatokra, a mi kisfiunk pedig megszerez egy kis gumikacsát, azt rágcsálja végig, és nem figyel oda a feladatokra, szinte csak húzzuk a vízben.
2011. júl. 18. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs vele gond. Biztosan jól esik neki, ha masszírozza az ínyét.
2011. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam lassan 1 éves, és még mindig minden új, érdekes dolgot a szájába vesz, emiatt pl. nem is merem a kertben szabadon engedni, mindent összeszed és megkóstol. De hallottam már olyan babáról is (ismerős gyereke), akinél sokkal rövidebb ideig tartott a rágcsálós korszak. Egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Ettől még szerintem a te babád is teljesen normális.
2011. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-másfél éves koráig tök normális. A pszichológia ezt orális korszaknak nevezi. Amellett, hogy dörzsöli az ínyét, a száj ebben a korban az élvezeti forrás.


Freud szerint:Orális szakasz (kb.0-1 évig tat):

1 erogén zóna a száj, kezdetben a táplálkozás forrása, később önálló örömforrásként jelenik meg

sok energia kötődik a szájhoz, mindent a szájukba vesznek

külvilág megismerése

Ha valakit túl, vagy alul ingerelnek, az fixációhoz vezet.


Szóval ne izgulj, ez bizonyított tény.

2011. júl. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is állandóan rágcsál. Ő is 8 hónapos, és neki is 6 foga van. Mi ha fürdünk, akkor a fürdőszivacsért levágja a hisztit, mert az annyira "finom". És nehogy meglásson valamilyen újságot, mert akkor azt meg akarja enni. Volt, hogy egy pillanatra nem figyeltem és nagyban lakmározta a megszerzett szórólapot. :) Még a zokniját is leveszi a lábáról, hogy a szájába vegye.
2011. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi nyolchónaposunk is ezt csinálja. Még a kanalat is megszorítja a fogával etetéskor. Bármi kerül a kezébe, száj nyit, ráhajol, megharap... kivesz, nézeget, megint megharap. Még engem is meg szokott, finoman.
2011. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!