Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány órakor fekszik le este...

Hány órakor fekszik le este bölcsis/ovis korú csemetéd? Mikor kel reggel?

Figyelt kérdés
Az én fiam decemberben lesz 5 éves. Mindig is nagy mormota hírében állt, és mióta oviba jár, korán kell kelnie. Kb 3/4 7-ig alhat, és még így is sokszor kelteni kell, pedig este 7-kor van esti mese és utána fél órán belül már horkol. A nagyszülők azt mondják, ez nagyon rossz, hiszen szegényt túl hamar lefektetjük. Hétvégén is ugyanígy történik, akkor 8 körül épbred. Ez tényleg ennyire szörnyű?
2011. szept. 1. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az én gyerekem ma is fél6-kor kelt és 9-kor fekszik le, úgyhogy nincsenek ilyen problémáim, viszont nem tudom mit javasolnak a nagyszülőitek a későbbi fektetés utáni reggelre, mikor kialvatlan nyűgös a gyerek?

Úgy látszik ez a fiadnak jó, nincs is ezzel gond. Nem tudom, hogy a nagyszülőknek mi érdekük van a későbbi lefekvés forszírozásában, hehe

2011. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindket fiam 1és 3 évesek max fél 8 körül alszanak reggel fél 7 fél 8-ig. Maguknak állították be ráadásul nyáron mikor kint lehettek volna. Hol itt a gond? Neki jó így.
2011. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi rossz, minden embernek/gyerkőcnek más az alvás igénye. 2,5 éves bölcsis a kisfiam. Ha reggelre megyek dolgozni (heti 2x)akkor már 5.40-kor ébresztő van, a többi napon magától ébred fél7-7 körül. Este ha korán vittem, akkor már általában 8-fél 9 körül alszik, ha magától kelt akkor este 9 fele alszik el. Hétvégén is alszik már 9 fele, reggel 7-8 körül ébred hétvégén.
2011. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagyobbikom ovis, ő is nagy mormota:)

Viszont, amióta ovis (március) egyszerűen nem tudja magát kipihenni.

Reggel negyed 8kor keltem, este 7-8 között alszik el, az éjszakát átalussza, délután is alszik 2-2,5 órát. De nagyon álmos, fáradt és hétvége felé már annyira előjön rajta, hogy esik kel, gyalog, biciklivel... Hétvégén sem tudja magát rendesen kipihenni:(

Nyár elején voltunk már laborban, nem e vérszegény, és azért olyan fáradékony, de minden a legnagyobb rendben vele.

2011. szept. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam. :)
2011. szept. 2. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!