Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha tudod előre, hogy másnap a...

Ha tudod előre, hogy másnap a bölcsiben se a reggeli, se az ebéd nem olyan lesz, amit a gyereked megenne, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtük a bölcsit, holnap lesz az első nap, mikor először eszik ott már reggelit is, tízórait is és ebédet is. Utána megyek érte, de nem biztos,hogy az a jó, ha ott nem eszik, akkor itthon adok neki, hiszen akkor megszokja, hogy ha ott nincs jó, akkor majd otthon eszik. Ezt nem akarom, mert hamarosan kezdek dolgozni és csak alvás után tudjuk majd elhozni.Reggeli holnap sült zsír + zsömle + citromos tea lesz, ebből max. a teát fogja inni. Ebéd meg pirított máj és petrezselymes krumpli + karfiol leves. Egyiket sem szereti. Vagy majd rájön, ha ott nem eszik akkor éhes marad? 8:30-ra megyünk reggel, ti adnátok neki előtte valamit enni? Kakaó elég lenne?
2011. szept. 1. 13:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Biztos minden gyerek más. Az enyém például mindaddig nem volt hajlandó pár falatnál többet enni a bölcsiben, míg nem kellett ott aludnia. Mivel nálunk 3 hét a beszoktatás, s így csak a harmadik héten kell ott aludni, két hétig alig evett. Azóta neki eleve dupla adagot szednek, és még így is kér repetát. Nem válogat, max. a nemszeretem ételekből nem kér második adagot.

Én bizony az első két hétben vittem neki délben és kb. még két hónapig délután is ennivalót (péksüteményt, kekszet, mikor mit sütöttem). A mai napig kéri, igaz két falat után már szalad vissza játszani a többiekhez.

Szóval szerintem ne aggódj, idővel hozzászokik a benti ételekhez. Éhezni viszont ne hagyd. Gondolj bele, milyen lehet korgó gyomorral ott ülni (mert az enyém iszonya nyűgös, ha éhes, s olyankor értelemszerűen a játék sem megy úgy) egy vadidegen helyen, olyan nénikkel, akiket először meg sem mer szólítani, anya sehol, tőle meg azt várják el, hogy szépen csendben ellegyen a többiekkel.

Szóval szerintem reggelire is kínáld meg valamivel, illetve délben se fektesd le éhgyomorral. Az enyém pl. minden reggel túró rudival, kefírrel/joghurttal, hozzá keksszel, corn flakesszel vagy üres kiflivel indítja a napot, s bent is reggelizik rá kb. egy órával.

Van akinek a benti étkezés megy lassabban, van aki nem akar ott aludni (a fiam pl. már első ottalvós napján másfél órát durmolt a többiekkel mindenféle babusgatás nélkül), van aki hetekig sír reggelente anya után. Szóval nyugi, ha már egész nap ott kell lennie, rájön, hogy anya nem hoz délben külön hamit, így meg fogja enni az ebédet. Addig meg elégedj meg azzal, hogy szépen eljátszik a többiekkel, ne akarj mindent egyszerre.

2011. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem teljesen elégedett vagyok ezzel ami van! Csak szeretném segíteni a gondozónők munkáját és belegondoltam, ha itthon mielőtt elindul tele etetem, meg miután hazahoztam itthon is kap ebédet, nem szokik hozzá, hogy ott enni kell, különben éhes marad. De kigondoltam, reggel mielőtt elindulunk adok neki győri jóreggeltet, azt szereti és nem is nehéz, mikor meg érte megyek úgy is elmondják, hogy mit és mennyit evett, akkor majd itthon kap ebédet, de azért mondom neki, hogy ott is mindent meg kell enni, mint a többieknek, különben éhes marad! Aztán majd jövőhéten, mikor mi is ott alszunk, majd kiderül, hogy megértette-e!
2011. szept. 1. 14:11
 13/19 anonim ***** válasza:
szerintem így jó is lesz.
2011. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Bocsi még annyit, hogy ezekkel a számokkal borítanak ki. Miért kell!!! 5-ször ennie egy gyereknek. Nekem kb másfél éves kora óta csak 4-szer esznek a gyerekeim. Nem is gondoltam rá (védőnők sem mondták), de az derült ki nálam, hogy a tízórai az én gyerekeimnek tök fölösleges. Mióta nem kapnak (pedig a végén már csak gyümölcs volt) azóta olyan szépen ebédelnek mint a kis angyal. És szép nagy adagokat is. Kezdek ugyanígy lenni az uzsival 7-8 körül reggeli, pontban 12-kor ebéd (ez előrébb jött így), 4-5 körül uzsi (egyre kevesebb, mert különben nem vacsiznak, már van hogy csak gyümölcs, vagy csak rudi, attól függően mennyit ebédelnek) és 8-kor a vacsi. Így legalább nem esznek 5-ből 3-szor vagy van akinél 4-szer kenyérféleséget. És azt tervezem, hogy ha rossz evők lesznek majd az oviban (még nem ovisok), akkor a vacsora nálunk meleg étel lesz.
2011. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szerintem neked is igazad van, kedves utolsó válaszoló. Mindenképp te ismered és érzed mikor és mennyit kell ennie a gyerekednek. Nálunk sincs nagyon tízórai, de annak örülök, ha a bölcsiben adnak nekik valamit 10-körül, mert ha a reggelije gyér volt és az ebédnél már fáradt és nem eszik rendesen, akkor legalább a délelőtt folyamán eszeget valamit. Egyébként itthon én se szoktam neki tízórait adni, max. teát vagy gyümilét.
2011. szept. 1. 21:57
 16/19 anonim ***** válasza:

én vagyok az óvónéni. Persze, hogy nem kötelező ötször enni és gondolom,hogy tudsz számolni :)), de hivatalosan, a 8.30-as étkezés, az tízórainak minősül és nem reggelinek, emiatt írtam így. szíved joga eldönteni,hogy hogyan indítod a gyerekedet el a napján.

Jó, ha tudod, egy átlagos reggeli az nem egy teljes zsemle, hanem egy negyed zsemle mondjuk és ha azt megette, utána van kínálva,hogy esetleg kér-e még. Ugyanez igaz a kakaóscsigától kezdve a lekváros kenyéren át mindenre. mások az otthoni adagok és a gyerekek is sokszor kevesebbet esznek bent, emiatt is esznek meg mindent. sokat mozognak, sok az élmény, éhesek és persze a közösség is nagy erővel hat rájuk. ha mer kérni, akkor azért éhes nem fog maradni. :)

2011. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az 5 evéses dolgot nem a kérdezőre írtam, hanem nagyon úgy tűnt az óvónénis válaszból, hogy megint egy olyan íróhoz van szerencsénk aki szerint KELL (most már értem, én is hogy nem értette). Csak itt annyian kérnek segítséget, hogy hogy altassam vagy etessem csak azért mert kell, meg ilyenek). Természetesen egyet értek veletek, hogy az oviban jó, hogy van. Teljesen így gondolom én is.
2011. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Végülis egész jól sült el: reggel indulás előtt evett egy kis kekszet teával. Ott evett néhány katona zsíros zsemlét, de nem sokat. Ebédre meg két tányér levest kért. A májat meg meghagyta annak, aki szereti! :)
2011. szept. 2. 15:36
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
na ugye, mindig mi szülők izguljuk túl a dolgokat. Aranyos. Bárcsak mi is itt tartanánk. Én már a beíratásnál is tiszta ideg voltam, dehogy miért? (Sajna túljelentkezés miatt nem vették fel, itt a tesó)
2011. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!