Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudok valamit változtatni 2...

Tudok valamit változtatni 2 éves alig evő, koránkelő kisfiam napirendjén aki bölcsibe megy?

Figyelt kérdés

6 körül ébred akkor kap 1.5 dl tejet ( már lecsökkentettem hátha jobban eszik )

8 körül szendvicsből kevés

11.30 -kor muszáj ebédet adnom ,mert nem bír nagyon 12 -ig ébren lenni

uzsonnára joghurtot kap keksszel

vacsorára általában főtt ételt kap ,mert a kenyértől még korábban ébred !

Alváshoz max 2.5 dl macikávét iszik meg .


Jó lenne ha picit később ébredne még akkor is ha bölcsis lesz ,mert akkor meg tudná várni az ebédet ami ott 12 után van ! Valahogy ki kéne tolnunk ezt az egész időbeosztást ! Köszönöm !


2011. szept. 2. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne parázz rá, majd a gondozónők megoldják, és ott úgyse fog elaludni 11:30-kor. Sok gyerek, izgalom, stb...
2011. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Maci kávét? annak is van koffein tartalma? de kakaó tartalma mindenképpen.


alváshoz 2 éves gyereknek csak vizet adjál, ettöl megy tönkre a foga neki és olyan rohad fogu ovodás lesz.


ami rossz szerintem, ha nem eszik kenyérböl akkor adjál neki valamilyen gabona pelyhet tejjel, így nem kell neki egyböl ébredés után tej. gondolom 6 kor kel akkor szépen kelj vele és adjál neki reggelit. mondjuk ha kenyér nem akkor gabona pelyhet.

az ebéd szuper. uzsonna is jó.

vacsi sem rossz, mindenki másképp csinálja, de nehéz hassal teszed le aludni + cukross lötty ott rohasztja a fogakat egész éjszaka.

macikávét adj neki a reggeli mellé.

2011. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 5 hete bölcsis.

Előtte nagyon rossz evő volt,szinte semmit nem evett.

Reggel kapott 8 órakkor 210ml kakaót.

Majd 10:45 körül szendvicset...persze ezáltal eltolódott a ebéd,amit hónapokig meg se evett.Szinte csak szendvicsen élt a kisfiam.

Én is tiszta ideg voltam,hogy mi lesz ezzel a gyerekkel a bölcsibe.Hogy fog ott enni,ráadásul állandó időpontokba.

elkezdtük a szoktatást,első 3 nap nem kapott enni mert úgy voltunk bent hogy 9-11 ig.Nem esett evésidőbe.

4 napom már ott ebédelt,paprikás krumpli volt.Mindent megette.Másnap már ott is reggelizett.Azt is mindent megette.A lényeg az,hogy 3 dolgot nem eszik meg a fiam a bölcsibe a szőlőt, a megyszószt, és a sárgadinnyét.És még a tejet sem issza meg.De ezeken kívül mindig mindent megevett.Le is voltak döbbenve a gondozónők,hogy milyen ügyesen eszik mindent önállóan.Én meg mondtak a gondozónőknek,hogy én jobban le vagyok döbbenve mint ők mert nem hittem,hogy az én rossz evő fiam így fog enni a bölcsibe.

Az alvási szokása is teljesen megváltozott.

Itthon napközbe 18 hónapos lehetett mikor felborult az alvási rendje.Volt,hogy napokig egyáltalán nem aludt délutánonként.Volt,hogy 18:00-18:30 körül úgy elaludt, mint akit kiütöttek.Sokszor volt fent még éjfélkor is, bár ez akkoriban volt mikor napközbe legalább 3 órát aludt.

Na mióta bölcsis szépen alszik este már 19:30 és alig lehet reggel 6:15 kor kelteni szegényt.

Bár az utóbbi pár napba nem igazán akar a bölcsibe aludni,mondták a gondozónők,hogy max 1 órát ha alszik.

3-4 héten 2-3 órákat aludt a bölcsibe is.

A reggeli tejet lehet fogják mondani majd,hogy nagyon minimálisra csökkentsd.Mi is adtunk neki kakaót még 2-3 napig reggel mikor felkelt,de mondták a gondozónők,hogy csak nagyon keveset adjunk neki hátha többet enne reggelire.És igazuk lett.Már csak 90 ml kakakót kap reggel, és nagyon szépen reggelizik.

11:30 kor ebédelteted akkor semmi baja nem lesz a bölcsibe majd hozzászokik,hogy később kap enni fél órával.

Az én fiam már 10:45 től karatyol,hogy ő ebédelni akar és húzza be a gondozónőt a szobába:)Nálunk 11:30 kor már ebédelnek.12:00 kor már fekszenek le aludni.

Semmit nem kell csinálnod szerintem,az alvási szokása úgyis megfog változni.(Meg minden):)

Én kérdeztem a gondozónőket,mikor kijöttek családtátogatásra 1 hónappal a bölcsi kezdés előtt hozzánk,hogy szokassam-e a gyereket ahhoz az időbeosztáshoz ami a bölcsibe van.Azt mondták felesleges.Majd ott előbb-utóbb úgyis megszokja.

2011. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. szept. 2. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a délelőtti kaját nagyon kevésnek találom, gyakorlatilag semmi táplálót nem eszik délig?

Szerintem a reggeli étkezést illetve a délelőttit kéne átvariálnod és akkor, mert valószínű, hogy az éhségtől ébred, kitartana délutánig és jobban aludna éjjel.


Én úgy csináltam, hogy reggeli, tízórai, alvás 11-kor, kettőkor-ebéd, 5-kor uzsonna és hét-8 között vacsora.

Egy ekkora gyereknek kell a 3 főétkezés és kettő kicsi.

Illetve 7-kor, fél kilenckor,10-kor, délben, 4-kor, 7-kor eszik. Most hogy nem alszik 11-kor. És kb így van az az oviban is.

Illetve nem tudom bölcsi étrendet, de valami tízórait szerintem ott is kapnak meg reggelit.

2011. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem .... Pont az a baj ,hogy nem eszik ! Most levttem a tejadagját amit 6 .30 körül iszik meg így eszik valamennyi kenyeret 8 körül így van az ebéd 11.30 körül ! Jobban evett ha 2 körül kapta az ebédet ,de a bölcsibe is 12 után van az ebéd ! Akkor hogy is csináljam ???
2011. szept. 4. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!