Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem túl szigorú voltam...

Úgy érzem túl szigorú voltam eddig a fiammal (3 éves) szeretnék változtatni ezen. Lehet még?

Figyelt kérdés
Túl katonásan neveltem, szabályok voltak. Nem voltam elég türelmes. Gondolom ezért is ilyen, amilyen(nagyon hisztis és akaratos). Tudom, hogy késő, de szerintetek, ha másképpen kezelem innentől ,akkor még változhat, ha türelmesebb leszek vele. Volt, hogy ki is kapott és kiabáltam is vele. Ezt is szeretném megszüntetni. De azt nem szeretném, hogy a fejemre nőjön, hogy most változni szeretnék. Tanácsokat várok, nem beszólásokat.
2011. aug. 4. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, akkor más 3 éves is hisztis meg akaratos, életkori sajátosság, nem miattad van.

Viszont a szigor nem ugyanaz, mint a következetesség. A következetesség nagyon fontos. A 3 éves már elég értelmes ahhoz, hogy megmondod neki, mit nem szabad, elmondod a következményét és aztán betartod az ígéretet. Pl. ha nem rakja el a játékot, akkor nem mentek sétálni. Ha ezután elrakod magad és leviszed homokozni, akkor a fejedre nő. Ha betartod, amit ígértél, legközelebb el fog pakolni.


Amit nem szabad: türelmetlennek lenni és kiabálni, de erre magad is rájöttél. Sajnos ezt nehéz betartani, mert a gyerek nem fog "megjavulni" olyan szempontból, hogy nem ad okot a türelmetlenségre. Egy fáradt, túlhajszolt anyuka, akinek nincs ideje magára, mindig türelmetlen.

Magadban kell rendet tenni, időt szánni magadra ahhoz, hogy sikerüljön.

2011. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi is így neveltük a fiúnkat. Néha kikapott, és néha türelmetlenek voltunk vele. Mondjuk hisztis nem volt.

Most 15 éves, és elmondhatom, hogy a legjobb gyerek a világon, akit csak kívánhatnánk magunknak. Nincs elkényeztetve, nem pofázik vissza, tisztelettudó, és nem halt bele egy két pofonba se. És jó barátok vagyunk.

2011. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

*Most 15 éves, és elmondhatom, hogy a legjobb gyerek a világon,


Ennek azért vannak hátrányai.

1.Félelemből lett ilyen, retteg tőletek. Erre nem lennék büszke.

2.Tipikusan az ilyen gyerekkel szúrnak ki a lányok. Kihasználják a megfelelési kényszert, amit beleneveltetek, és kihasználják a jóságát.

2011. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Azért annyira nem jó :))) Nem betegesen jó, hanem inkább úgy mondanám, hogy "jólnevelt"

És igen is büszkék vagyunk rá. Ellentétben a barátnőmmel, aki soha nem pofozta meg a gyereket, mindent megengedett neki, és 10 éves korában elküldte az édesanyját a jó...va anyjába. 16 évesen épphogy csak le nem köpi a szüleit. Na erre tényleg nem lehetnek büszkék

2011. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De választ még nem kaptam, hogy érdemes e, vagy már késő. Azt mondják az első 3 év határozza meg az életét.
2011. aug. 4. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Még nem késő. 5 éves korig simán formálható.

Tudod van az a mondás, hogy 1-3 éves koráig a rabszolgája vagy, 3-14 éves korig a nevelője, 14 éves kora után a barátja légy.

Úgyhogy még nyugodtan változtathatsz a nevelésén, nem fogja megsínyleni.

2011. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már késő, ne butáskodj!!!! Ha már tudod hol hibáztál, mit kellene máshogy csinálnod, akkor jó és kívánok sok erőt, energiát, hogy az elképzeléseid szerint tudj cselekedni! NEm biztos, hogy a te katonás nevelésed miatt lett hisztis, akaratos, valószínűleg ilyen vérmérsékletű. Az biztos, hogy egy kisgyerekhez nagyon sok önuralom, kitartás és türelem kell, hát még ha egy kissé elevenebb fajta...
2011. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!