Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell lemondani a gyes-t?

Hogy kell lemondani a gyes-t?

Figyelt kérdés
Kisfiam még nincs három éves, de szept.végétől megyek vissza dolgozni. Voltam benn a MÁK-nál, de csak gyes kérelmező nyomtatványt találtam. Ügyintézővel nem tudtam beszélni, mert egy órával az üf.fogadási idő vége előtt még legalább 40-50 roma volt a helyiségben...
2011. szept. 3. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Írsz egy levelet az illetékes hivatal címére, melyben leírod, hogy mikortól és milyen indok miatt le szeretnéd mondani a gyest. Sokat nem kell vele foglalkozni, ez tutira eljut hozzájuk és egy perccel sem fogjá tovább utalni. Ha meg a közeljövőben tölti be a 3. életévét, akkor hagyd, automatikusan nem fogják már utalni.
2011. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még egy fél év három éves koráig. Attól félek, hogy vissza kell majd fizetni azokat az összegeket amit addig utalnak amíg le nem mondom, ezért akarok minnél hamarabb lépni.

Köszi!

2011. szept. 3. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vissza kellene menned, megkérdezni. Lehet, hogy ott mindjárt meg is csinálják, vagy legalábbis elindítják a folyamatot...
2011. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Viszont, ha csak 6 órára jelent be a munkáltatód, nem kell lemondanod a GYES-t. Így az a pénz is megmarad.
2011. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én is 3 hete mondtam le hasonló indokból...

Kell írnod egy levelet pár sorban megindokolni,hogy miért mondod le a gyest és mikortól.vagy elpostázod nekik,vagy beviszed személyesen,vagy bedobod a postaládájukba...

2011. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!