Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kell lemondani a GYES-t,...

Mikor kell lemondani a GYES-t, ha a 2. baba születésétől újra TGYÁS-t szeretnék igényelni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a 2. baba születésének napjáig jogosult vagyok GYES-re. Lemondani azonnal kell vagy elég, ha pár nappal a baba születése után intézkedünk (személyesen) és utólagosan kérjük a lemondást?
2011. aug. 9. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Pár sorban leírod, hogy lemondod. Egy baba szülétését nem lehet előre tudni és nem hinném, hogy elvárják, hogy apuka a szülőszobáról fusson a MÁK-ba a papírral.


OFF! A tgyás nem kezdhető meg korábban? A napokban jutott az eszembe ez a kérdés.

2011. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utólag szólsz, megbüntetenek. Gondolom megvan már a szülés várható időpontja. Írsz egy levelet, hogy azzal a nappal szeretnéd lemondani a gyest.
2011. aug. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lemondás időpontjának annyiban van jelentősége, hogy elég nagy az átfutási idő, és addig nem fognak tgyást folyósítani, amíg nincs papírjuk arról, hogy nem kapsz már gyest.

Küldd el a lemondást a szülés előtt minimum egy hónappal, mondd le pl. a szülés napjától, max. ha előbb jön a baba, akkor pár napig még gyest kapsz, és csak utána tgyást.

Nálam így volt: a férjem kapott gyest, és táppénzen voltam. Dec. 8-ra voltam kiírva, lemondtam november 30-ával, hogy biztosan ne legyen gond. Nálunk annyiban volt persze más a helyzet, hogy én kaptam arra a pár napra táppénzt. Végül dec. 2-án szültem, így nem volt átfedés. November elején küldtem be a lemondást, kb. 3 hét múlva küldték is a határozatot.

Mindenesetre azt javaslom, hogy előre intézzétek.

2011. aug. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. aug. 10. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!