Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beszoktatás témában...

Óvodai beszoktatás témában segítség kellene?

Figyelt kérdés

2 napot voltunk idáig oviban, reggeli, udvari játék, ebéd, de nem aludt ott. Mindkét nap elmentem fél órára, első nap sírt, 2. nap nem, de többször látszott míg ott voltam, hogy ha nem lennék ott, akkor sírásba fulladt volna ez-az.


Nem tudom, hogy mi legyen a következő lépés, mert kiborítani sem szeretném a gyerket, ugyanakkor gondolom az sem jó, ha megszokja, hogy én ott vagyok.


Várjam meg, míg az egész délelőttbe beleszokik nélkülem és utána aludjon ott, vagy kezdjem el azt is most??? Olyan tanácstalan vagyok, az óvónők pedig mindig azt mondják, hogy e beszoktatás a gyerek igényihez igazodva történjen. Na de az én gyerekemnek az az igénye, hogy állandóan ott legyek, de ezt sem lehet a végtelenségig húzni. Egyébként kis érzékeny sírosabb, bújósabb.


2011. szept. 4. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Na mintha én írtam volna. Én teljesen padlón vagyok, nem számítottam rá hogy ez ennyire nehéz. Én gyerekem is sírt, de volt hogy én is. Arra gondoltam hogy a jövő héten nem próbálkozunk az alvással, annak ellenére hogy elvileg szerdától kellene. Sok neki, ebéd után el fogom hozni. Szerintem te is csak délelőttre vidd, mert őt is jobban megviseli ezek szerint.
2011. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az óvónénit kérdezd meg, kérj tanácsot, hogy konkrétan következő nap mit tegyél! Mi 10 napja járunk, az óvónénink sokat segített az elején. Nekem első nap kapásból azt mondta, hogy búcsúzzak el, és menjek el egy órára, hogy már az elején érthető legyen a gyerek számára, hogy anya nem maradhat, de visszajön. Nálunk ez bevált, a búcsúzásnál sosincs baj. Nekünk az ott alvás a problémásabb, de az óvónéni sokat biztat, én pedig bízom a tapasztalatában, rábízom magunkat. Ha nem bízol az óvónénitekben, akkor esetleg kérj konkrét tanácsot másoktól!
2011. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!