Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekem 3 éves elmúlt és...

Gyermekem 3 éves elmúlt és újra bekakil (kistesó született és elkezdtük az ovit). Segítség!?

Figyelt kérdés

Kisfiam a tavasszal 2,5 évesen szobatiszta lett. A nyáron megszületett a kishúga és augusztusban elkezdett bekakilni. Nagyon aggódtam, hogy mi lesz ha szeptemberben kezdi az ovit és ott is bekakil majd. Eddig megúsztuk, de ma megtörtént a baj.

Nagyon könnyen beszokott, szeret menni attól független, hogy többet volt nátha miatt itthon mint az oviban, csak fél napra jár.

Az utóbbi 2 hónapban nem szól ha kakilni kell neki és akkor sem ha már bent van a bugyiban. Van, hogy a bilibe sikerül de van, hogy sajnos bemegy a gatyába. Egyébként a korához képest nagyon értelmes kisfiú, ha megkérdezem miért csinálja csak a vállát vonogatja. Rengeteg szeretetet és figyelmet kap, mivel én a hugi miatt kevesebbet tudok vele foglalkozni a férjem és a nagymamák megpróbálják pótolni. Próbáltuk motiválni, hogy vettem neki játékot és megkapja ha ügyes lesz. Azóta is fent van a polcon.

Az olvasom, hogy a visszaesés legtöbbször csak ideiglenes. Akinek volt ilyen meddig tartott? Megoldódott magától? A 2 hónap már kicsit sok. Félek ha többször előfordul ki fogják rakni az oviból.


2011. okt. 25. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy veszem észre, hogy az esetek 90%ban a szülők (főleg az anyuka) kezdi ezt "kellemetlenül" érezni, és ezt rávetíti a gyerkőcre is. Akarattal-akaratlanul is.

PEdig nem kell!

aA a gyerek, aki már egyszer szobatiszta lett, nem fog "visszaesni" , legalábbis nem hosszútávon.

Egy tanácsom van csak: nem kell vele foglalkozni. A félelmed, hogy kirakják az oviból alaptalan, viszont ő ezt érzi.

Ne tulajdonítsatok neki nagy jelentőséget, legfeljebb mondd, hogy azért nem jó, h a gatyeszba landol, mert bugyit kell cserélni, büdi is, neki sem jó. De nem kell marcangolni magad, hogy "Mit rontottam el?? Úristen, kiteszik még az oviból is!" mert ha nem is mondod előtte, ő érzi.

2011. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a helyzet hasonló, csak az én kisfiam 2,5 éves és fél éve szobatiszta éjjel-nappal, de most kb. egy hónapja minden nap bekakál, már csak akkor szól mikor már a gatyában van a kaki, tudja,hoyg nem helyes amit csinál mert minid elmondja,hogy nem kakálok be többet,de aztán mégis bekakál ugyanúgy.Én már most eljutottam odáig,hoyg nem szidom le csak mindig széepn elmondom neki, hogy ez nagyon nem szép dolog és butaság a gatyóba kaálni, aztán megmosdatom , átöltözettem és kész.Majd csak elmúlik magától egyszerűen nem tudok mit tenni vele, mondjuk most az utóbbi egy hétben annyit javult a helyzet,hogy csak minden másnap kakált be.
2011. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok,bővítem a sort,a kislányom augusztusban volt két éves,22 hónapos kora óta szobatiszta (természetesen csak nappal)és egy hete kb. bepisil,a kakival nincs gond.Nem értem miért,mert nálunk semmi egyéb tényező nem játszik közre,itthon vagyok vele,nincs kistesó.Arra gondoltunk,hogy esetleg felfázott,de ennek egyéb tünete nincs,nem folyik az orra,nem köhög,teljesen egészségesnek látszik.Szóval nem tudok tanácsot adni,biztos minden a helyére áll idővel.
2011. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Megoldódott nálatok?Nálunk is ugyanez a helyzet,még a korok is stimmelnek azzal a problémával hogy a fiam a mai napig bekakil,de a pelenkát nem fogadja el és ő márciustól volt szobatiszta és április 28-án töltötte a 2-t.Mi lett végül a megoldás...?
2012. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Mióta írtam , azóta változott nálunk a helyzet.Szépen megszűnt a bekakálás, de aztán Karácsony másnapján, megint, elkezdett bekakálni,ez így ment pár napig, még el is bújt, hogy bekakáljon, aztán 30.-án amikor bekakált nem vettük le róla a kakis gatyát,elküdtük a sarokba,hogy álljon csak ott kakásan, egy jó darabig álldogált ott kakásan és persze néha közben sírdogált, aztán egyszer csak azt vettem észre,hogy eltűnt a sarokból, bement a wc-be levette a kais gatyát, a kakit meg éppen akkor szedte felfele a földröl egy darab wc papírral, utánna meg bedobta a wc-be, utánna megmostam a fenekét adtam rá tiszta ruhát.Azóta egyszer sem kakált be,mindig szépen szól ha kakálni kell. Nagyon sajnáltam szegényt úgy hagyni kakásan főleg,hogy sírt is,de úgy látszik használt,és nem kell megint végig szenvedni egy hónapot vagy többet,hogy megszűnjön a bekakilás, remélem mostmár így is marad.

2012. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En bepelenkaznam es ugy vieslkednek vele mint a csecsemovel, abbol megertene, hogy ha egyeveskent viselkedik akkor azt is kapja.
2013. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!