Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon a 4-5 éves cumizó...

Vajon a 4-5 éves cumizó gyereket erőltetik a szülei a leszokásról, vagy nem is érdeklik?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sok 4-5 év körüli gyereket látok cumival a szájában. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon a szüleit nem is érdekli mikor teszi le a cumit, vagy esetleg már számtalanszor megpróbálták leszoktatni, de nem sikerült. Azért kérdezem, mert nekem is van egy 2 éves cumizó lányom. Egyelőre nem szeretném leszoktatni, mert látom hogy nagyon fontos neki, majd csak akkor, amikor már rendesen tudok vele beszélni erről a dologról. 3 éves kora körül már mindent meg szeretnék tenni annak érdekében hogy leszokjon a cumiról. Nem szeretném ha 4-5 éves koráig cumizna, csak ezek után nem tudom mire számítsak, vajon ennyire nehéz lenne leszoktatni a gyerekeket a cumiról? Vagy akiket én látok, azok kivárják amíg a gyerek magától leteszi?
2011. szept. 6. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! 3,5 éves cumizósom van és minket ez egyáltalán nem érdekel.Soha nem is volt téma. Nekem ezt külön el kéne magyarázni hogy miért veszik el tőlük.Ez nem probléma.
2011. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem sokaknak miért olyan probléma, ha cumizik a gyerek. Én 6 éves koromig cumiztam (igaz akkor ár csak olyankor ha otthon vagy csak rokonok közt voltam), de az én szüleimet nem zavarta és nem akartak erővel leszoktatni. A fogaimnak egyébként nem lett semmi baja, mikor iskolával fogászatra jártunk mindig meg is dicsérte a fogorvos, hogy milyen szépek a fogaim.
2011. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Talán mert a környezetemben mindenki ezzel jön. "Miért van cumi a szádban?" "Mi lóg ki a szádból?" "Nem kell az már neked" hasonlókat mondogatnak a kislányomnak. Mindegy, félreértés ne essék, engem nem zavar ha más gyerek szájában ott a cumi, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a szüleit zavarja-e vagy nem, vagy próbálja-e leszoktatni.

Mivel én mint írtam, szeretném leszoktatni, ezért kérdezném, hogy mennyire lesz nehéz dolgom, vagy jobb várni míg magától elhagyja.

2011. szept. 6. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves a kislányom, cumizós, itthon fél napokat a szájában van szinte, alvásnál és autóban pedig mindig megkapja. De úgy van szoktatva, hogy utcán, boltban -bár mindig nálam van- csak akkor kapja meg, ha valami nagy baj történik, vagy nagyon álmos/nyűgös már.

Én erőltetni nem fogom a leszokást -később sem. Az biztos, hogy egy idő után utcára nem visszük majd, de alváshoz megkaphatja. Ha azt látom már, hogy igazából nincs rá szüksége, sokszor be sem kapja majd, akkor majd "elviszi a cica".

A beszólogatós családtagokkal vagy nem foglalkozom, vagy megmondom nekik, hogy majd leszokik magától.

2011. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nem baj ha a gyerek cumizik erővel nem szabad tőle elvenni mert akkor szorongós lehet tőle mi sajna így jártunk miután elvettem a gyerektől a cumit 1 hétig minden este ordított érte de nem adtam vissza neki. leszokott róla utánna elkezdett bepisilni rá 2 hétre. ez mai napig megvan és a körmét is rágja. szerintem nem baj ha cumizik a gyerek
2011. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam olyan 7-8 hónapos koráig cumizott napközben, kétéves koráig elalváshoz. Nem erőszakoltam a leszokást, de azért segítettem a folyamatot. Ha pl. nem jutott eszébe lefekvéskor, akkor magamtól nem adtam oda neki.

Azt, hogy az utcán nem cumizunk, elég korán bevezettem, mert mindig leesett, a cumiláncot meg direkt leszedte a ruhájáról. Egyfolytában mosogattam neki, ha úton voltunk. Így az már fel sem merült, hogy a homokozóba magával vigye. Azt nagyon nem szerettem volna. Én szomorúnak tartom, ha egy nagyóvodás az utcán vagy napközben bárhol cumizik. Az más, ha alváshoz kéri, bár azt is szerintem minél hamarabb elhagyni.

2011. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kérdezővel azzal hogy sok 4-5 éves cumizik.Nálunk a nagyfiam egyszer nyaralás alatt eltüntette a cumiját és simán elaludt nélküle,ő ekkor volt 3 éves.

A középső fiam is nagy cumibajnok volt ő kb 1 hónapja hagyta abba 27 hósan.Megmondom őszintén engem már nagyon zavart,hogy lóg a cumi a szájában közben beszélt.Én már hónapok óta győzködtem,hogy nem kellene cumizni,de nagyon ragaszkodott hozzá.A barátaitól látta,hogy nyalókáznak és állandóan azzal nyagatott,hogy vegyek neki nyalókát(ellene vagyok),és azt mondtam neki,ha odaadja a cumiját akkor kap,Hónapokig ez ment,majd egy reggel közölte,hogy menjünk a boltba és vegyünk nyalókát.Be is pakolta a cumijait(kettő volt),és elmentünk a boltba .Kiválasztotta a nyalókákat és odaadta érte a cumikat.Ami a szemetesben landolt,aznap délután volt egy kis hiszti,nem is aludt aznap ebéd után.Aztán este és másnap is simán elaludt cumi nélkül.Pár napig emlegette,de nem sírt utána.Valószínűleg az én fiam mostanra érett meg rá,hogy leszokjon a cumijáról.Azóta sokkal érthetőbben beszél.

Most ő már boldog cumi nélküli óvodás!

Amúgy szerintem egyik gyerek sem fogja magától azt mondani,hogy Anya én mától már nem cumizok!!!Én semmiképpen nem szerettem volna erőszakkal elvenni tőle a cumit.

2011. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Eddig engem sem foglalkoztatott a cumi kérdés, mert 2 éves koráig csak alváshoz használta. De pár hónapja már egyre többet és most már ott tartunk hogy éjjel-nappal a szájába lóg. Ez az ami miatt zavar. Az apja engedte meg neki, én mindig igyekeztem betartani, hogy elvettem tőle alvás után, amit meg is szokott. Ja és most kezd beszélni, és cumival a szájában elég érthetetlenül beszél, mindig mondom hogy vegye ki.

Kedves előző válaszoló, a nyalóka jó trükk volt, de sajnos nálunk az már nem hatna, mert szokott kapni néha nyalókát. A hisztitől is félek, mert a férjem biztos nem hagyná szenvedni és visszaadná a cumit egyből.

2011. szept. 6. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd le ne hagyd egész napra.

Legyenek időpontok mikor használhatja, az uzsi után, a kedvenc mese alatt... ilyenkor vedd ölbe és 10-20 percig használja ne hagyd cumival rohangálni vedd el és mondj egy időpontot mikor lehet újra,

kezdetben üvölt majd de legyetek kitartóak, sok ilyen alkalom legyen és fokozatosan csökkensd aztán ha jön egy ünnep az unokatesó szülinapja, húsvét... örökre ajándékozátok el a cumikat.

2011. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Majdnem 2 éves volt a lányom mikor megbeszéltük hogy elviszi a mikulás,és hoz helyette valamit.Este simán betette a csizmába,viszont nehezen aludt el nélküle.Ő ment ki,de mire kiment a mikulás már meglépett vele:)reggelre ott volt helyette az ajándék.1-2napig kereste még,de mondtam hogy nem tudom visszaszerezni,elhagyta simán.
2011. szept. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!