Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4 éves fiúnak hány mondóká...

Egy 4 éves fiúnak hány mondókát vagy éneket kell tudnia minimum? Szóval van vmi átlag hogy 4-5 mondóka vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Valamiféle vetélkedőre készültök?!...

Hogy megy ez nálatok : addig vered a kölköt, míg nem tudja a "minimumot"???...

2011. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
szerintem ez gyerefüggű és szülő függő is.az én 2.5 éves fiam rengeteg éneket mondókát verset tud,de ezt csak én tudom,mert csak akkor mondja ha kedve van,de amikor kedve van mondja amíg bírja.a pancsoló lány mind a négy verszakát rudja.de nyilván azért mert éneklünk,olvasunk neki,van szülő aki nem oplvas,nem énekel nem mondókázik,igy elég nehéz tanulni és van gyerek aki melett egész nap mondókáznak énekelnek,őt még se köti le.nem figyel rá.
2011. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első...jézusom persze...://


Második köszi.

Olyan szinten gondoltam, hogy pl. a 2-3 éves kor jellemzésénél pl. babaszobán le van írva hogy 4-5 kockából tornyot épít. Tehát feltételezem hogy ez valamiféle átlag.

2011. okt. 23. 14:34
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Általában 4 évesen ovisok, ami feltételezi, hogy legalább havi 1 verset, mondókát tanulnak, így kb 8-10 szösszenetet már illik tudni ennyi idős korra. Te is verselhetsz, mondókázhatsz otthon, úgy is megragad az agyukban.
2011. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
4-5 mondókánál a 2,5 évesem is többet tud. Ekkora már jó csomó dalt és verset szoktak tudni!
2011. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
3 évesem most kezdte az ovit, de már úgy ment, hogy nagyon minimum 10 dalt meg 10 mondókát biztosan tudott, lehet többet is. Amióta ovis (2 hónapja) szinte napirenden valami új dalocskával, mondókával jön haza.
2011. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 fotucsok ***** válasza:
44%

Ez gyerek és főleg szülőfüggő. Én születésétől állandóan énekeltem, mondókáztam neki, és 2 éves korára rengeteget tudott már kívülről. De sosem tanítottam, csak mondogattam mondogattam, ő meg, hogy mégegyszer mégegyszer, és egyszercsak magától is mondja már.

Most 2,5 és pl Petőfi Arany Lacinak című versét tudja kívülről.

Kifejezetten megtanítani és felmondatni nyilván nem lehet, és van olyan gyerek is, mint az öcsém volt, hogy mikor anyukám énekelt, azt mondta neki már egészen kicsin, hogy anya ne énekelj!

2011. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na igen...ezért is kérdeztem,mivel pici kora óta mesélek, mondókázok a fiamnak és egyáltalán nem érdekelte egészen úgy fél évvel ezelőttig, mióta oviba jár.Azóta felszedett olyan 5-6 mondókát meg kb.5-6 éneket és ennyi, ezért érdekelt volna hogy ez nem jelent e vmi bajt. Mert ugyanakkor itt van a lányom aki 2 sincs de ugyanennyit tud kb.
2011. okt. 23. 20:42
 9/17 anonim ***** válasza:
Gondlom, vannak más dolgok, amikben viszont ügyesebb a kortársainál, nem?
2011. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De, nagymozgásos dolgokban. 1.5 évesen lépcsőzött egyedül fel és le, 3 éves kora óta biciklizik, magas mászókákra felmászik, húzódzkodik gyűrűn stb. Csak úgy érdeklődtem hogy tudtok e ilyenről hogy baj e ha csak keveset tud ilyesmiből.(ének stb.)
2011. okt. 24. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!