Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy haladtok a bölcsis...

Hogy haladtok a bölcsis beszoktatással?

Figyelt kérdés

A kislányom 2,5 éves, családi napközibe jár (nem vagyunk gazdagok, csak nincs hely a bölcsiben), hétfőtől dolgozom. Első héten végig vele voltam. Az első otthagyós nap elég ramatyul ment, be is kakilt (amúgy már rég szobatiszta), persze semmi kaját nem fogadott el, tegnap már szólt kétszer is, hogy pisilni kell, segített asztalt teríteni, egy pici levest evett is. Tegnap meg tegnapelőtt ebéd után mentem érte, ma már alvás után fogok.

Itthon teljesen rám van cuppanva, Apa se kell, senki se kell, egy percre se tűnhetek el a szeme elől. Reggelente az otthagyás egyre nagyobb horror, ma már úgy lógott rajtam, mint egy kismajom. Mikor érte megyek, szoktam kicsit hallgatózni, mielőtt becsöngetek, egyfolytában azt hallom, hogy "jön a mama jön a mama".


Mondja gyakran itthon, hogy "nem kell többet bölcsibe menni". Mindig elmesélem neki, miért kell bölcsibe járni, és hogy mindig mindig érte fogok menni, és egy kicsit szabad reggel sírdogálni, de utána már inkább játszani kell a gyerekekkel, és hogy ilyen meg olyan klassz játékok vannak a bölcsiben és finom ebédet fog kapni és ilyen olyan klassz pöttyös ágyikója lesz stb stb.


Viszont a gyerekekkel egyre jobban kijön, csak sajnos egyszerre szokik be négy gyerek (mivel most nyitott a napközi), és ha a kicsik sírnak, az enyém is elkámpicsorodik. Én meg addig itthon teszek-veszek, de mint egy holdkóros, alig várom, hogy érte mehessek, kíváncsi vagyok, mit mond majd a gondi néni, aki nagyon szimpatikus egyébként, közben meg egyfolytában a vécére rohangálok az idegességtől. És ami a legmeglepőbb, hogy én tudtam, hogy a beszoktatás sz*r lesz, ennélfogva fel is készültem rá, hogy nem lesz egy vidám dolog, és azt hittem, jobban fogom viselni. Na jó azért elvagyok, nem rinyálok, sőt nem is bőgtem eddig, de megérzem.


De tudom, egyre jobb lesz, és a kisebb közösségben jobban fogja érezni magát, mint 20 gyerekkel együtt egy vagy két nénire, és este már elmesélt dolgokat, hogy mi történt a bölcsiben (csak így nevezzük az egyszerűség kedvéért), és ilyenkor olyan jó érzés tölt el, hogy milyen okos kislányom van, és úgy érzem, minden rendben lesz.


Ti hogy bírjátok? A gyerekek hogy bírják?


2011. szept. 7. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi még csak most kezdtük, még ottvagyok vele, így reggel alig várja, hogy elinduljunk. Ma otthagytam egy időre, persze sírt, de gyorsan elfelejtette, és játszott helyette. Viszont már wc-re se tudok úgy elmenni, hogy ne jönne utánam ordítva:S

Én is minden nap ezerszer elmondom neki, hogy ha anya el is megy, mindig visszajön, ne aggódjon, játsszon szépen, és meglátja, pikkpakk eltelik az idő, és jön is anya.

Kiváncsi vagyok, hogy lesz később:)

2011. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mi hétfőn kezdtük a bölit (2.éves a lányom). Tegnap 1 órára már ott hagytam, ma már 2 órára. ebéd után mentem érte. Nem keresett, nem sírt, sokat játszott, ebédet is evett keveset. Mikor meglátott szaladt elém. Vidám volt, mesélt nekem, miket csinált. Tudom, hogy neki is le fog esni, hogy ez nem csak "buli", és biztos lesznek sírós napjai, de egyelőre élvezi.
2011. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2.5 éves...előző voltam. :)
2011. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az enyém már most vágja, hogy ez nem egy átmeneti állapot lesz. Ma már még ügyesebb volt, aludt egy szűk órát, evett is valamennyit, igaz csak ebédet meg uzsonnát, délelőtt semmit nem evett még itthon sem. Az érkezésnél szokásos panaszkodás is sokkal rövidebb volt, én is jobbn érzem magam, bár a na nagyon hosszú volt nélküle! Most épp bölcsit építettünk Duplóból és vigasztalja az állatkákat, amiért nincs ott a mamájuk :):):):):)
2011. szept. 7. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!