Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Aki 4 hónaposan...

Hozzátáplálás? Aki 4 hónaposan kezdte, hogyan haladtok? Tápszer/anyatejes a babátok? Kioktatás nem kérek, hogy kizárólag 6 hónapos korig csak anyatejet kell kapnia! KÖSZÖNÖM!

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A tápszer + anyatej tökéletesen elegendő 6 hónapig, de ha korábban szeretnéd, akkor először alma, meggy, barack, utána jöhetnek a zöldségek egyesével, répa, krumpli, stb.


Néhány napig csak egy-egy pici kanál almalé, utána mehet a reszelt pép, s ha már egy gyümölcsöt megszerett és nagyobb mennyiséget megeszik belőle, akkor jöhet a következő.


Ezek után jöhetnek szép lassan a "főzelékek", amiket krumplival érdemes sűrűsíteni, illetve anyatejjel vagy tápszerrel pépesíteni.


Mi csak most kezdtük el a kóstoltatást, mert szerencsés vagyok és rengeteg tejem van, kisfiam most lesz 7 hónapos és eddig csak szopizott. Az almán túl vagyunk, nagyon fura pofikat vág hozzá, de már szépen eszi. Jön a fagyasztott megy leve, majd a turmixolt meggy.


Sok sikert, fényképező legyen kéznél, amikor az első kanál "idegen" dolgot megkóstolja. :)))))

2011. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy kiokatás, inkább jótanács
2011. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jótanács-- így is lehet fogalmazni. CSak tudom, hogy ez a téma nagy vitaforrás lehet!!!!
2011. márc. 17. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Mi 3.5 hósan kezdtük.Tápszeres baba.Most ott tatunk,hogy szinte mindent megkóstoltattam vele amit lehet.(bébiételeket a korának megfelelőt)Már az ebédet kiváltottuk.Megeszik szinte mindent a kicsim,csak répa ne legyen benne:)azt nagyon nem szereti.

Ja és mielőtt kikiáltanának felelőtlen anyának,gyerekorvos tanácsára kezdtük a hozzátáplálást!!!

2011. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek az első íróval, viszont én 7-8hónapos kortól mindennel megkínáltam, ami érdekelte. És én sem kérek kioktatást, a gyerekem, köszöni szépen jól fejlődik így is. Ja, és a kedvence a kolbász és a szalonna!

2éves

2011. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! 4 hónapos volt, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Tápszeres volt. Először almát adtam Neki, nem csak a levét, hanem lereszeltem. Utána őszibarackot, körtét. Másfél hónapig csak gyümölcsöt kapott, utána kezdtem adni a sütőtököt, sárgarépát, krumplit, cukkinit.6 hósan kapott HA rizspépet, 6,5 hónaposan pedig elkezdtem adni csirkemellet, most 8 és fél hónapos. Kap még csirkecombot, gyalult tököt, zöldbabot. Már csak reggel és este kap tápszert.
2011. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos csak 6 hetes koráig tudtam szoptatni a fiamat. 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást. Csak a DM-ben (ez van hozzánk a legközelebb) kapható bébiételeket adtam neki, mert mg-i iskolába jártam és tudom, hogy milyen káros anyagok lehetnek a sarki zöldséges gyümölcseiben és zöldségeiben. Talán a bébiétel gyártók (Hipp, Kecskeméti, Univer, Nestle, Babylove) még odafigyelnek (mert ellenörzik őket), hogy mit dolgoznak fel, de itt is hallottam már rosszakat.

Szóval én mindig csak a korának megfelelő bébiételeket adtam természetesen, de azt mindent amit lehetséges kapni. Az én babám most 7 hónapos, de már mindent evett amit neki már lehet enni. Eleinte minden új ízt pár kanállal kezdtünk, de hamar fél majd, egész üveg lett belőle. Most 4-5 alkalommal eszünk egy nap és 1 üveg bébiétel az adagja, ami 130-160 kcal egy-egy alkalommal.

Nekünk a kajával most az a baj, hogy nem hajlandó már tápszert és tejpépet sem enni. A bébiételbe csempészem bele a tápszert (csak 1-2 kanalat, mert észre veszi és nem eszi meg). Minden sósat (zöldség, tészta, hús) megeszik kivétel nélkül. Az édeseket (gyümölcs,gríz, "túró", "joghurt",) is megeszi, de már ott fancsalog.

A mai tápszerek már nagyon jók, nemcsak egy kis grízes-tejes lötty mint régen. Szóval ezzel is gyönyörűen felnőnek a gyerekek és ugyanolyan épek és egészségesek mint anyatejes társaik.

2011. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

15:02

fimmal 3 hónaposan kezdtem,SAJNOS ÉN BOLOND, nem tudom, hozzjárult-e, de biztos nem tett jót, szóval 1 éves kora óta ekcámás, 11 éves és még kínlódunk vele


Szóval nem mindegy!


amúgy egy kis "kedvcsináló":


A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést

2011. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!