Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a mira baby...

Mi a véleményetek a mira baby vízről, és a hashajtó lekvárról?

Figyelt kérdés
Melyik hatásosabb?Olyat szeretnék amit huzamosabb ideig lehet adni gond nélkül két évesnek is.A dokinéni mondta,hogy lehet a laevolackot is,de hátva van kevésbé rossz.Már mindent kipróbáltunk.
2011. szept. 9. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Én 2 éve próbálkozom mindennel a fiammal. Magán gasztros orvosokhoz járunk és az eddig megtapasztalt dolgok alapján próbálok segíteni. A Leavolac és a duphalac igazából ugye mindegy, akár 20 évig is adhatod, egyáltalán nem káros és nem lesz baja tőle, mert igazából az egy cukorszirup. Ha beválik valamelyik ne változtass. A mira baby vízet szerintem nagyon nehéz megitatni velük és hosszútávon nem egészséges a lekvárral egyetemben.

2011. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Mi jövőhéten mennénk a gasztroenterológushoz.Kb négy hónapja küzdünk.A lekvárt nem mertem adni,mert az van ráírva,hogy 5 éves kortól,legalábbis az adagolásnál az van.A laevolac jó volt.5 ml.től kakilt.
2011. szept. 9. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

A székrekedés okát keresd meg , ne a tünetet szűntesd!! ha nincs meg az ok és nem zárod ki, világ életében gondja lesz. A hashajtóktól meg leáll az emésztése, és meghal...

Én átestem ezen, nem kívánom senkinek. A vég előtt voltam...

2011. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy ötletem sincs már,hogy mitől lehet.Kb 5 hónappal ezelőtt kapott maltofer cseppet az étvágytalanságra,azt egy üveggel szedtünk végig.Akkor sikerült gyümölcsökkel szinten tartani a kakilást.Többször kap már az én főztömből,de sokszor kap főzeléket.Júniusban kezdtem bilire szoktatni,de azt esem erőltetem már úgy mint azelőtt.Nem ültetem rá gyakran,mert hátha azért van,hogy nem akar kakilni.Sok joghurtot eszik,kap gyümölcs levet.Már banánt sem adok neki nagyon,túró rudit is heti max egyszer.És a háziorvos mondta,hogy nyugodtan adjam neki akár hónapokig a laevolackot,mert szerinte nem kell rögtön a gasztroenterológushoz rohanni,mert nem hiszi,hogy beteg,mivel csak pár hónapja van az,hogy 3 nap után csak hashajtóval kakil.
2011. szept. 9. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
nekünk a hozzátápláláskor voltak hasonló gondjaink,kb 5-6hónapos korában.Már mindent kipróbáltam,és a mira baby víz vált be.naponta a hajnali és a reggeli (éh gyomra sose volt,de ezzel indult a nap) szopi között adtam neki másfél decit meglangyosítva.Igaz szörnyű íze van,de kb másfél hét után rendszerezte a dolgokat.
2011. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 9. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lelki okok miatt nem kakil. Tudom, hogy hülye kérdés, de hogy zajlik egy kakilás nálatok? Hosszú ideig szenved, vagy semmi gond?
2011. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pelusba kakil,ha észre veszem,akkor a bimbibe.Hamar kinyomja.volt,hogy bújva kakilt,de ezt már régóta nem csinálja.Én sem zártam ki a lelki okokat.Lehet megsértődött,amiért elkezdtem bilire ültetni.Most két napja kakil rendesen nem kemény.Most minden nap adok neki szilvalevet.Megpróbálok találni olyan ételt ami tuti meghajtja.Eddig a szilvalé probiotikus joghurt használt,persze nem biztos,hogy attól kakilt,mert nem azonnal jött a kaki.Reménykedem,hátha nem kell gasztroenterológushoz vinni.A bilit is hanyagolom,majd csak szól,ha akarja ő is.Oviig még van egy év.
2011. szept. 9. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Ahogy leírtad nincs komoly baj:-) Nálunk maga a kinyomás is 1-4 óra volt, 8 hónapig szenvedtünk, olyan is volt, hogy 5-7 napig semmi nem volt, és már a gyerekkel sírtam, annyira sajnáltam...nála lelki okai voltak, szerencsére javult a helyzet nagyon sokat.

Ami jó "hashajtó" az a korpa, minden ételébe tegyél egy teáskanállal, ha nagyon szenved akkor jó még a parafin olaj is(nekünk ezt a doki mondta, de azért Te is kérdezz rá a dokitoknál).

2011. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!