Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket kéne tudnia egy 21...

Miket kéne tudnia egy 21 hónapos kisfiúnak?

Figyelt kérdés

Fiam mozgásban nagyon jó, de félek vannak dolgok amikben picit le van maradva :(

Leírnátok mi a "követelmény" egy ennyi idősnek?


2011. szept. 9. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

ebben a korban azért már kicsit szerte ágaznak,hogy melyik gyerek mit tud.belinkelek egy oldalt,hátha segít.

[link]

2011. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kisfiam 21 hónapos.nem beszél,nem állunk sehogy a szobatisztasággal.viszont állandóan megy,szalad,motorozik.egyedül eszik,igaz,néha kézzel,egyedül iszik.mindenre felmászik,lépcsőn fel-le közlekedik.megért mindent és megérteti magát.most tanul ugrani.szeret segíteni nekem port törölni,felmosni,seperni,apjának csavarozni,szerelni.imád olvasni,könyvet nézegetni.ha olyanja van,akkor egyedül megmossa azt a testrészét,amit mondok neki.segít az öltözésnél,de egyedül nem öltözik.

a tiéd miket csinál?

2011. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mozgásban nagyon jó, egész nap szaladgál, motorozik, szintén a lécsőn segítség és kapaszkodás nélkül közlekedik, pár hónapja páros lábbal ugrál az ágyon, egyedül csúszdázik, most tanulunk bukfencezni. egyedül eszik viszont pohárból nem tud inni. vagyis nem értem mert 10 hónapos korában gyönyörűen ivott, most tátott szájjal önti bele a pohárból az innivalót így a nagy része a pólóján landol :/


úgy érzem nem ért meg mindent, ma pl. mondtam neki, hogy adja ide a pólóját, erre a kezembe nyomott egy legot. persze az alapvető dolgokkal nincs gond, mikor mondom, hogy menjünk enni felül az asztalhoz vagy fürdésnél is megy a fürdőbe.

egyedül nem fürdik meg, itt olvastam, hogy ennyi idősen már rég kéne mosakodnia :S beszélni se beszél, kb. 5-6 szót használ

2011. szept. 9. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggódj.a fiam sem mond 5-6 szónál többet.a mosdás meg havonta 1x van.most az,hogy mit kellene csinálnia,egy dolog.a fiamnak is már legalább 11 kilónak kellene lennie,ehhez képest 10 kiló.a gyerekek nem olvassák a könyveket,hogy mit hogyan kell csinálniuk.egyébként eddig kanállal és villával evett a fiam,most kézzel eszik.
2011. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van, azok alapján, amit leírtál.


Az én kisfiam is 21 hónapos, rohan egész nap, egy éves kora óta motorozik, nemrég kezdett páros lábon ugrálni, lépcsőn fel-le megy, egyedül eszik (néha kézzel, de többnyire villával, kanállal), az egyedül ivás vagy sikerül, vagy nem. Ha kevés van a pohárban, akkor nem önti magára.


Szerintem egyedül mosakodni még nem kell. Ha mondom neki, hogy mosd meg az arcod, nyakad, hasad...stb, akkor emgmossa, de el nem tudom képzelni, hogy egyedül nekifog végigmosni magát. Az 5 éves lányom is csak akkor, ha mondom, hogy most már elég a játszásból, pancsolásból, mosakodjon is meg. akkor megcsinálja, de a kicsitől ez még nagy elvárás szerintem.


Beszélni sokat beszél, néhány szavas mondatokat mond, elég jól használja a ragokat, személyes névmásokat, csak a kiejtése, beszédtisztasága szörnyű szegénykémnek. Mi megértjük, mit mond, de idegenek nem nagyon. A magánhangzókat szépen ejti, meg néhány mássalhangzót is, de idegen fülnek egy nagy katyvasz, amit magyaráz. de mi már értjük, hogy a pappol = traktor, ippa páppi pu = itt a másik busz...stb. .-)

2011. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!