Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondanád el egy 2 éves...

Hogyan mondanád el egy 2 éves 4 hónapos kisfiúnak, hogy a mamája (anyukám) nincs többé?

Figyelt kérdés

Az egyik dédipapája sincs már. Azt mondtuk fent van a mennyben az angyalokkal és ő is angyalka.

Igaz akkor még kicsi volt, mikor meghalt a dédije. De most?

1 hete azt hallja tőlem, hogy megyek a mamához, sietek vissza, tudod mama beteg stb... És most már nincs mama. :'(


2011. okt. 15. 15:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
47%
Először is részvétem.Másodszor meg úgy gondolom mostmár elég idős ahhoz hogy megtudj ahogy ez az élet rendje..Szerintem oda mész hozzá leültök beszélgetni és elkezded.Hogy most valami nagyon fontos dologról szeretnél beszélni vele.Hogy tudja hogy mama nagyon beteg volt.És hogy távozott.Elmondod azt hogy ez az élet rendje megszületünk majd egyszer meghalunk.Talan most egy jobb helyen van.Egy helyen ahol sokkal szebb a vilag es nincsenek gondok..ezt eg ondhatod neki hiszen ez nem akkora nagy baj.
2011. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"A mama is az angyalok közé költözött, ahová a dédipapa."
2011. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 aspikami ***** válasza:
90%

Ez egy 2 és fél éves gyereket még nem érdekli:(

Ne beszélj róla többet és ha nagyobb korában megkérdezi akkor mond el neki kíméletesen.

2011. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kicsi ahhoz hogy megertse amit elso valaszolo irt. Nyugodtan mondhatod, hogy felment a mennybe mint a didipapaja. Azt mar tudja mi, igy ossze tudja kotni, megerteni, hogy most mama miert nincs.

Oszinte reszvetem.

2011. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatod, de egy kétéves még nem érti. Fogadd részvétem!
2011. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a részvétet. :'(

Arra gondoltam igazából, hogy ő is felment az angyalok közé és már a dédipapával van -ahogy a 2. válaszoló is írta- és ennyi.

Talán ez az ő szintjének megfelelő.


Dédipapát is emlegeti még sokszor, és olyankor mondom, hogy fenn van a mennyben, de vele keveset találkozott, a mamával azért többet.


Megpróbálom nem túlbonyolítani neki. Csak félek meg ne ijedjen... én egész nap sírok, ő meg nem tudja miért. Összeszedem magam valahogy.

2011. okt. 15. 15:52
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Sirj, de csak akkor ha a gyerek nem latja. Gyerekek utanoznak, O is sirni fog, megijed, nem tudja miert sirsz. Azt is hiheti, hogy miatta, mert rossz, stb.
2011. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
En meg mindig ugy tartom hogy egy ekkora gyereknek nyugodtan el lehet mondani.Mert sok olyan dolgot meg ertenek amiket mi nem is gondolnank.És ne sírj.Ennek is el kellet jönnie.
2011. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Próbálom visszafogni magam előtte. De nem könnyű. :'(

Tudom, hogy el kellett jönnie... na de így?!?!

2011. okt. 15. 15:58
 10/14 anonim válasza:
Örülj hogy nem évegik szenvedett ha jól értettem..egy hétig....tatám 7 évig volt ágybanfekvő beteg majd elvesztette a látását és a hangját
2011. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!