Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok az anyukák, akik csak...

Azok az anyukák, akik csak bioételt adnak a gyereknek, meg lustaságnak titulálják ha valaki bolti joghurtot ad a gyerkőcnek, meg elutasítják a cukor minden formáját, nem félnek mi lesz a gyerkőccel a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Sok anyuka írja hogy az ő gyereke csak kölest meg hajdinát eszik meg rizstejet meg ízetlen főzeléket biozöldségből és így is tervezi két-három éves korig. De a bölcsiben, oviben mi lesz az ilyen étkezéshez szokott kicsikkel?

Nem akarok vitát szítani, kérem, aki veszekedni ön ide ne is írjon, én komolyan kíváncsi vagyok, mert felvetődött a minap egy beszélgetésnél ez e kérdés. Konkrétan, hogy aki nem ad a gyereknek sok mindent (ízesítők, édes dolgok, közérti gyümölcsök), mi lesz a bölcsis étkezéssel, a gyerek nem ahhoz van szokva, anyuka sem?


2011. szept. 14. 12:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A bölcsödékben és ovikban ugyanis köztudottan nem a drága biocuccot veszik, és rendes cukorral, tejjel meg a tejbepapi, stb. Emiatt vetődött fel a kérdés.
2011. szept. 14. 12:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen gyereket ismerek. Ő az oviban nem evett meg semmit, csak ha anyukája pakolt neki. Az óvónénik meg muszáj voltak azt odaadni neki, mert különben étlen-szomjan járkált volna a gyerek egész nap.

Aki ragaszkodik ehhez a felfogáshoz, az valahogy megoldja. A gyerek meg valahogy felnő. Nehezebb lesz az biztos a bölcsis, ovis éveket átélni, de ezzel sem lehet senkit eltántorítani, ha ragaszkodik ehhez az életvitelhez.

Én nem tartom magam ilyenekhez, de lustának sem tartom magam. Ha nem is cseszegetnek ezzel, akkor aztán tőlem mindenki az csinál a gyerekével, amit akar.

2011. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
gondolom egy nagy részük magánintézménybe járatja a gyereket, ahol (elvileg) szintén biocuccok vannak, aztán jön az iskola és a gyerek megy hamburgert enni, mert az osztálytársai közül nem akar kilógni. De ez csak feltételezés.
2011. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy "új" hullám. Szerintem a gyerek egészséges táplálása nagyon fontos, de attól hogy nem biocuccokat eszik mindig, nem lesz betegebb, vagy rosszabb az egészsége.

Ráadásul nem minden arany , ami fénylik.

Hasonló ez a "bioétel" dolog a vicchez, hogy miért biogazda a gazda?- Mert éjjel permetez.

Az nagyon jó, ha van vidéki rokon, vagy maga ac salád él vidéken és maga termeli meg a kis gyümiket, zöldségeket és azt eszi a pici.

Nekem ez a véleményem.

2011. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak jó, ha valaki próbál ilyenre figyelni hiszen nagyon fontos az egészség. Az ovikban ahogy írtad is nem a minőségi ételeket veszik meg, de ettől függetlenül szerintem nem fog éhen pusztulni a gyerek, rálesz kényszerítve, hogy azt egye meg. Sőt lehet, hogy finomabbnak is fogja találni mivel több édes dolgot kapnak, olyan ételeket amikben ízfokozó is van. Szerintem a nem válogatós gyerekeknek m1 lesz, hogy most melyiket kapja. Az a gyerek, aki meg válogat előbb utóbb ráfog unni, hogy nem eszik semmit. Középsuliban a menza teljesen más volt, mint az otthoni ételek és párszor majdnem elhánytam magam (eléggé válogatós fajta voltam) viszont a kényszer rávitt és megettem és még meg is szerettem. Nem kell úgy félteni az ilyen babákat nem hinném, hogy éhen fognak halni.:)
2011. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, magam is egyetértek veletek.

Én kisfiam 14 hónapos lesz, szinte mindent eszik már, de megkaptam már sajnos hogy lusta vagyok mert a boltban veszem a kész túrókrémet ahelyett hogy kikeverném (hozzátartozik hogy próbáltam de kisfiam nem ette meg). Mindenesetre a csokizást én is elítélem, de törekszem arra hogy mindenféle ízt ismerjem a fiam, nem hiszem hogy ezzel rosszat teszünk, akik így teszünk.

2011. szept. 14. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tartom magam "bioanyunak", de anno a nagyfiamnak (5 éves) kb. 1,5 éves koráig szinte csak bio és házi ételeket adtam és én csináltam neki a krémtúrót és a gyümölcsjoghurtot is. Aztán fokozatosan kapott mindenből és mára már ott tartunk, hogy amíg régen szinte minden nap főzeléket evett, ma már sokszor nem hajlandó megenni :( Ja és persze minden nap eszik édességet, ha itthon nincs, akkor megy a nagyszülőkhöz (közös telken lakunk) :( Csak sajnos ott mindennapos a gumicukor, a chips stb...

Viszont azért én örülök, hogy legalább 1,5 évig megkíméltem valamennyire a szervezetét ezektől a dolgoktól!

Ja és 95%-ban vizet iszik! Ha szomjas, akkor csakis vizet kér, amúgy persze imádja a szörpöt, a jeges teát és a gyümölcsleveket. Szerintem az a legrosszabb, amikor már a pár hónapos csecsemőket is cukros löttyökkel itatják.

2011. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én sem vagyok szélsőségesen biomami, de ha lenne rá pénzem csak az lennék. minden gyerek fog enni az óviban, tudom, mert ott dolgozom. Viszont az első pár évben szerintem sem jó, ha az ízesítők és fűszerek miatt túlterhelődik a veséje, mája, pocija... hosszútávon sem baj, ha nem szereti majd annyira a sós kajákat, örülnék, ha felnőtt korában sem igényelné az erős ízeket, de magamról tudom, hogy folyamatosan változik az ízlés, egyszer kívánom a fűszeres kajákat, aztán sok évig meg nem bírom elviselni. Szóval, szerintem semmi nem történik, ha valaki biot ad és nem sóz, az én fiam most 4 éves, már eszik tejtermékeket, sós és fűszeres kajákat is, él, virul, nem szenvedett hátrányt semmiben. Jó súlyban van, magas, okos, imádja a vizet és ha szomjas csak azt kér, pedig ihat teát, gyümölcsleveket is. Szénsavasat nem iszik, mert szerintem "csípős". Ha csak pár évvel is lesz magasabb a vérnyomása majd, mint a kortársainak felnőtt korára, már sokat tettem.
2011. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A bioanyu nem káromkodás, nyugodtan el lehet ismerni ha valaki az vagy az volt :)
2011. szept. 14. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok "biomami", de veszek bio dolgokat a babámnak és inkább én keverem ki a joghurtot, még magamnak is, mikor van rá időm. Bolti túrókrémet biztos nem fogok adni a kisbabámnak, mert magam sem merem megenni, benne van az egész periódusos rendszer... Nagyon mű sajnos. Vannak "jobb" joghurtok, a jogobella összetétele egész elfogadható. Úgyhogy, én nem vagyok kifejezetten az a bio, de odafigyelek, mit eszem és a babámra is. Persze, van, mikor csak felbontom a hipp-et és azt adom:) Én az arany középút híve vagyok.

Egybként, nem minden bio, amire rá van írva, én már kitapasztaltam (és utánaolvastam), mit, hol érdemes venni. Illetve, a magyar nem bio zöldségnek és gyümölcsnek (főleg dinnyék, de majdnem minden) az egekben van a nitráttartalma (megmértem), ami nagyon veszélyes. A bionak is magas, de jóval alacsonyabb, mint a többi.

2011. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!