Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cukor vagy méz? Ha már édesíte...

Cukor vagy méz? Ha már édesíteni kell valamit, melyik a jobb egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én fele cukor fele méz ízesítem a teát, és citromot nyomok bele.
2010. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindegy. A méz ( ha valódi),egészségesebb.
2010. dec. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
nekem cukorbeteg a gyerekem és így alaposabban beleástam magam a témába. Igazándiból ugyanaz, mint a mókus is patkány, csak jobb a PR-ja. A méz sem egyéb, mint tömény cukor, csak jobb a híre.
2010. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 éves kor alatt viszont nem szabad mézet adni!
2010. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gyümölcscukor
2010. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyírfacukor. Csak bírd kifizetni.
2010. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom persze ki hogy édesít, de mivel a kisfiam cukorbeteg kapunk havonta 1 kiló gyümölcscukrot (ami egyébként 3ezer forint) és vettem xilitet, fél kiló volt talán 2 ezer forint. És hat hónap alatt fogyott el egy kiló gyümölcscukor meg fél kiló xilit, de úgy, hogy én is ezt teszem a kávémba. Úgyhogy drága valóban, de nálunk nagyon sokáig elég.
2010. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mi az a xilit? mennyibe különbözik a gyümölcscukor a méztől pl. tényleg kíváncsi vagyok, mert sose hallottam.
2010. dec. 21. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:

1 kg fruktóz 3000 Ft???

Natura márkájút 900 Ft-ért vettem a bioboltban.

Amúgy finomított kristálycukrot én csak minimálisat adok a gyerekeknek, inkább mézet és fruktózt.

Ha gazdag lennék, akkor xilitet és/vagy steviát tennék mindenbe.

A xilitnek abszolút cukor íze van, de rohadt drága.

A nyírfát még nem próbáltam, de majd fogom mindenképpen.

A steviának van egy furcsa mellékíze, de meg lehet szokni és állítólag nagyon sok jó tulajdonsága is van.

2010. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ingyen kapom, ennyi van a blokkon, lehet nem pont 3 ezer valami 2800. nem tudom milyen márkájú, szerintem márkája sincs. fruktóz, havi 1 kg jár. De nem fogy el, most is megvan még szinte az egész zacskó.

De a lényeg nem ez, hanem, hogy nem fogy belőle sok, mert édesítéshez használom, meg most csináltam tejszínhabot vele, pudingot, kásákat ilyeneket.

xilit, nyírfacukor, stevia-természetes édesítők, keress rájuk így. Az egyik kukoricából (xilit), a másik nyírfából a harmadik steviából készül, de láttam már csicsókából készültet is. Drágák, de nálunk nem fogy sok. Ja és számos előnyük mellett (nem emelik a vércukrot, kis kalóriatartalmúak stb stb a fogat sem rongálják, mert a baktériumoknak akármiknek nem nyújtanak táptalajt)

A méz nem tudom milyen cukor pontosan, de cukor és azt tudom, hogy nekünk tilos adni, mert meglöki a vércukrot, azonnal. És még nyálkahártyáról is felszívódik. Volt akinek kómába esett a fia, mert leesett a cukra és a száját kente be vele és észhez tért. És a kórházban mondták illetve később olvastam, hogy valójában tömény cukor.

2010. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!