Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermekeddel hogy...

2 éves gyermekeddel hogy telik a napod?

Figyelt kérdés
Mi a napirendetek ,te mikor mit csinálsz meg otthon ?
2011. szept. 15. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel kelünk, ő kakaózik, én ájultan heverek:D

Utána ágyazás, felteszem az ebédet, és megyünk a kisboltba reggeliért.

Reggeli után összerámolom a lakást, bedobom a mosást (ha van), befejezem a főzést, és irány a játszótér.

Persze ezek mind közös tevékenységek, a fiam imád segíteni, mindenben részt vesz, amit csinálok:)

Játszó után ebéd, majd alvás. Amíg alszik elmosogatok, rendet csinálok, (kiteregetek), aztán én is ejtőzöm. Amikor felébredt együtt kiporszívózunk, és játszunk, amíg haza nem jön az apja. Onnantól az apja játszik vele, és lemennek vacsit venni.

Vacsi, fürdés, kakaó, esti mese, alvás:)

2011. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8-9kor kellünk kimegyünk ő bele kerül a szoba hintába én meg kávézok,újságo olvasok.

fél órára rá regelizünk,utána bemegyünk a szobába:megágyazunk,felöltözünk.Irány a konyha főzök,mosok,ő meg szétrámolja az egész házat,mindenhol szól a mese....

Kész az ebéd összepakolunk ebédelünk 12 és fél-1 fele.Be a szobába amig hozok inni addig megint szétrámol,majd én ismét pakolok......nagy nehezen elalszunk 1 óra fele.

Addig én teregtek,vasalok,felomosok,ablakot pucolok minden olyan dolgot elvégzek amit tőle képtelenség.:)

fél 3-3kor kellünk,megvárjuk apát adunk neki enni és irány a kertbe,vagy játszótérre,barátőkhö mindegy csak levegőn legyünk.Legkésőb fél 7-kor haza tévedünk.Attól füg hol vagyunk(ha kert,játszótér)akkor egyből a fürdőszoba fürödni ha barátnőknél akkor vacsi.

Vacsi után kevés játszás még bele fér,aztán alvás.Ez kb 9 és fél 10 között.Mesét nem tudok neki olvasni este mert akkor elbohóckodja és nem alszik ezt megejtjük főzés közben akkor mesélgetek össze-vissza neki:)))

2011. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb.7-kor kelünk, kicsit mesét néz, míg én is felébredek teljesen, 8-kor reggeli, utána irány a bölcsi 9-11.45-ig ott van, ott megebédel, addig én dolgozok vagy elintézem a dolgaimat, vagy takarítok, aztán érte megyek, haza megyünk, ha nem evett eleget eszünk még együtt, lerakom aludni, alszik kb.fél-3, 3-ig. Utána fél 4-kor uzsi, ha az apja délelőtt dolgozik akkor délután hazajön és elviszi anyósékhoz játszani, én addig kitakarítok, vagy dolgozok, ha az apja délutános akkor én vagyok vele irány a játszó, unokatesót meglátogatjuk, biciklizünk, itthon játszunk, kutyázunk stb. este 7 fele vacsora, aztán fürdés és alvás!
2011. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel iszik kakaót, aztán átöltözés ágyazás. Ha kell valami itthonra, akkor lemegyünk boltba, aztán reggelizünk. Általában 2 naponta főzök, ha nem főzéssel telik a délelőtt, akkor játszótér vagy motorozás vagy intézni való. Dél fele ebéd aztán alszik. Amíg alszik elpakolok, én is szoktam pihenni,ha felébred utána uzsonna, délután ha nem esik az eső, akkor minden nap játszótéren vagyunk kb 7-ig. Fürdés, vacsi, este mostanában mesét néz a Verdákat. Ő későn alszik el, kb fél 10 fele. Egyedül vagyok vele, mert Apukája külföldön dolgozik, kb 2 hetente hétvégén jön haza.

2011. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Reggel 6-7 között ébred, megy bilizni. Megkapja a kakaóját (vagy Maci kávéját), és míg megissza, elolvasom a traktoros könyvét. Én még próbálok magamhoz térni, ő játszik. Fél 8ra magamhoz térek, akkor ágyazunk, átöltözünk. Megyünk fogat mosni, mosakodni. Berakjuk a mosást. Elmegyünk boltba. Hazaérve reggeli.

3 variáció lehetséges a nap további részére, attól függően, hogy a párom épp melyik műszakját húzza.

1. ha délelőttös, akkor a bolt, reggeli után porszívózunk, majd megyünk ki az udvarra motorozni. Van, mikor bolt után beugrunk a játszóra, vagy reggeli után átmegyünk a kis barátjához... Legkésőbb 11re otthon vagyunk ilyenkor is. Akkor megint elolvasom a traktoros könyvét (most ez a mániája). Ő játszik, én teregetek, újabb mosást indítok, mosogatok.

Délben ebéd, majd 1 körül alvás. Addig én megfőzök, ha esetleg nem maradt kaja.

Apja hazaér fél 4-4 körül, onnan övéké a délután, ált. akörül ébred a fiam. Motorozás az udvaron, utcán... Én pihizek, netezek, vagy kimegyek én is a fiúkhoz. Uzsi bármilyen gyümölcs, ami megtalálható az udvaron.

7kor vacsi (ezután már nem kap se inni, se enni), 8kor fürdés-fogmosás, 9kor alvás.

2. ha délutános, akkor de. együtt megyünk boltba. Akkor boltból hazaérve főzök, míg a fiúk játszanak. Délben kikísérjük a páromat a buszhoz. Hazajövünk, ebéd, alvás. Ébredés után uzsi, majd 5 körül megyünk játszóra, vagy a kis barátjához. Innen ugyan az minden. 7kor vacsi, majd fürdés, alvás...

3. ha éjszakás. Reggel 1/2 8 körül ér haza. Akkor mi elindulunk "csavarogni", hogy apa tudjon aludni. Mivel anyóséknál lakunk, így egy szobában vagyunk a gyerekkel, nem tudna nyugodtan pihenni, ha itthon vagyunk (du. 2 kor kell költeni). Ilyenkor látogatjuk meg a dédnagymamát, barátnőket. Játszótér, kis barát, unokatesók... Van, hogy úgy jövünk haza, hogy elalszik a babakocsiban, ilyenkor ébredés után ebédel, de onnantól ugyan az a délután, mint mikor az apja délelőttös. Annyi különbséggel, hogy fél 8kor megy a buszhoz, eddig kikísértük, míg nem sötétedett ilyen hamar, de már csak a kapuból integetünk.

2011. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felkelek, összeszedem magam, kb egy óra múlva kel a fiam is. Játszunk meg kb 20 percet döglődünk még az ágyban, öltözés, mosakodás, kimegyünk kiengedjük az állatokat, szed füvet a kecskének, a pipinek, vizet ad a kutyusnak, tesz-vesz az udvaron. Én megcsinálom a reggelit, kint eszünk a teraszon vagyis gyakorlatilag mindent kint csinálunk mert az én fiam kinti gyerek, kint nő fel a kertben mint a gomba :) A házban nem marad meg. kb. 11 és 12 között lemegyünk a boltba vagy a postára ha van valami intézni valónk azt gyorsan letudjuk. 13 óra körül szoktunk ebédelni utána megint ki kell menni vele kecskézni meg macskázni meg fára mászni meg stb. 17 óra körül jön haza apa, eszünk, utána kimegyünk a kertbe vagy elmegyünk a játszira vagy ha rossz idő van akkor odabent építőzünk közösen vagy könyvet olvasunk, esetleg mesét nézünk dvd-n vagy apával meccset néznek én meg vacsit főzök ha nem maradt ebédről. Fél 8 körül vacsizunk, utána apával fürdés, fogmosás, közösen játszanak a fürdőben "búvárkodnak" én addig megcsinálom azokat a házimunkákat amiket napközben nem, kimegyek bezárom az állatokat, beszedem a ruhákat a szárítóról és összepakolom az udvaron hagyott játékait. Én is fürdök, utána együtt ágyba bújunk, a kisfiam fél9-9 körül beszunnyad. Napközben nem alszik semmit csak pörög, ezért éjjel nagyon jól alszik.

Miután elaludt még megtervezem a köv. napi dolgokat, mit főzök, hova megyünk, stb. 10-11 körül fekszem le aludni.

2011. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!