Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koraszülött gyermekeddel...

Koraszülött gyermekeddel későbbiekben (ovoda, iskola) voltak gondok?

Figyelt kérdés
sokat olvasok arról hogy a korababáknál gyakran előfordul hyoeraktivitás, dixlexia, figyelemzavar, koncentrációs zavar....stb. lányom két hónappal született hamarabb, igaz mégcsak 9 hónapos de már most kerülget a frász. rendszeresen járunk hetente kétszer gyógytornára (dévény és vizi gyógytorna), de félek mi van ha vele is van valami idegrendszeri gond. a CT kimutatta volna ha van/lenne vele valami?
2011. máj. 11. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én saját magamat írom példának:1979 ben születtem,27 hétre.Az akkori orvostudomány nem volt még a helyzet magaslatán,még a szememet sem ragasztották le az inkubátorban.Ennek ellenére egészséges kislány voltam,leérettségiztem,egyetemre jártam,most pedig három gyermekes anyuka vagyok és várom a negyediket:)


Talán annyi bajom van,hogy mindkét szemem rossz,de mínusz 1,5-2,5 a két szemem.Tehát egyetlen "maradandó károsodásom" a szemüvegviselés:)

2011. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, már ez is megnyugtató. nekem is volt olyan kollagenőm aki korababa lett 1700g körül és később diplomás, okos nő lett.

csak az ember fél, és annyi rosszat olvasni ma már.

2011. máj. 11. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem volt koraszülött, 4,4 j kilóval született, mégis hiperaktív.

Ez van, soha nem tudod mi lesz később.

2011. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a saját példámat tudom leírni. 28 hétre születtem 75-ben. Én is szemüveges vagyok -2-es. Leérettségiztem, lediplomáztam. Nem volt soha problémám.
2011. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek. persze nem tudni soha hogy mi lesz,. de állítólag a korababáknál nagyobb esetben fordulnak elő gondok.
2011. máj. 11. 19:03
 6/7 anonim válasza:

az én kislányom 26.hétre született, 850grammal. Most lesz 7 hónapos. Figyelmes, okos baba. Ezt rá is írták a neurológiai papírjára. A szemét nem kellett megműteni hál'Istennek. Azt mondta a doki, hogy nyugodtan letagadhatja, h korababa. :D

Mint ahogyan meg kellett volna születnie, most lenne 4 hónapos. Azokat a dolgokat várd el tőle, amit olyan idősen tenne, ahogyan megszületett volna időben. Ez a módszer optimistává tehet. Sok sikert

2011. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm..csak ott a félsz bennem :( remélem tényleg nem lesz gond vele.
2011. máj. 16. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!